Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wynajem Długoterminowy Samochodu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
shejk

shejk

  Praktyk

 • Użytkownik
 • 141 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Zastanawiam się nad pozyskaniem samochodu do firmy. Myślałem o leasingu, ale również jest coś takiego jak wynajem długoterminowy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Co się bardziej opłaca.Bot Name

Bot Name
 • Advert

#2
tst

tst

  Stażysta

 • Użytkownik
 • 66 postów

Obie usługi są zbliżone do siebie pod względem zasady działania. A więc po skorzystaniu z usługi co miesiąc należy opłacić raty w postaci wystawianych faktur, które następnie można wrzucić w koszta prowadzonej działalności gospodarczej.

Najem długoterminowy opłaca się wówczas, gdy stosunkowo często zmieniamy samochody - np kilka razy w roku. Wówczas, stare auto pozostawiane jest w rozliczeniu, a brane jest kolejne. Raty miesięczne są stosunkowo niskie.

Leasing operacyjny opłaca się wtedy, gdy trochę dłużej jeździmy samochodem, np przez 3 lata i więcej.

Najlepiej porównać to na przykładzie danego modelu samochodu, poprosić o kalkulację oraz plan spłaty. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: https://www.hitachicapital.pl/#3
Darus

Darus

  Praktyk

 • Użytkownik
 • 109 postów

Poprzednik opisał to całkiem rzetelnie, jeżeli chodzi o takie podstawowe porównanie :). To, co jest bardziej opłacalne faktycznie jest uzależnione od różnych czynników, które powinniśmy poważnie przemyśleć przed podjęciem decyzji. Ja osobiście zawsze skłaniałem się bardziej w stronę leasingu, jeżeli mam być szczery. Tę też opcję polecałbym właścicielom mniejszym, wciąż rozwijających się firm. A już szczególnie w wariancie, jaki można tutaj otrzymać: https://www.scmultirent.pl/ . Chodzi mi mianowicie o leasing z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który jest skierowany dla tych, których dochody czy wielkości nie przekroczyły jeszcze określonego pułapu. Jakie są z tego korzyści? Przede wszystkim mniejsze – relatywnie w stosunku do standardowej opcji leasingu operacyjnego – opłaty związane z taką usługą. Są też pewne uproszczenia związane ze sprawdzaniem wniosków i tak dalej. Najlepiej samemu sobie wejść na tę stronę i poczytać, jak to dokładnie działa :).


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych