Skocz do zawartości

Zdjęcie

Faktoring

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Hedonia

Hedonia

Stażysta

• Użytkownik
  • 92 postów

Cześć,

Czy ktoś z was orientuje się w temacie faktoringu? Faktoring polega przede wszystkim na upłynnianiu gotówki zamrożonej w formie faktur z odroczonymi terminami płatności. Firmy często sięgają po ten produkt zaraz po wystawieniu faktury, a nie dopiero gdy widzą problem z odzyskaniem zapłaty. W przypadku gdy faktura ma odległy termin płatności, przedsiębiorca ma zablokowane środki na dalszy rozwój, dlatego korzysta z dodatkowego źródła finansowania. Jeżeli chcecie uniknąć tego typu sytuacji, to polecam wam bardzo ciekawy artykuł jak i ofertę, które znajdziecie na stronie - https://www.monevia....nie-windykacja/

Darus

Darus

Praktyk

• Użytkownik
  • 108 postów

Myślę, że faktoring to świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który oferuje swoim klientom płatności z odroczonym terminem. W ten sposób można nie tylko zachować płynność finansową w firmie, ale także w prosty sposób skutecznie ją rozwijać. Oczywiście jest znacznie wiecej kwestii, które pozwalają na skuteczne zarządzanie firmą i uzyskaniu dodatkowych oszczędności. Jedną z nich jest np. outsourcing zakładania działalności czy księgowości i kadr. Ja np. korzystam od lat z usług firmy TMF Group. W swojej ofercie posiadają oni nie tylko wspomnianą już księgowość czy obsługę kadr, ale także bardziej zaawansowane kwestie finansowe jak np. rozliczenie IPT,  sekurytyzację czy pomoc przy zakładaniu działalności za granicą. Poza tym, jest to firma z ogólnoświatową pozycją, gdyż działają w ponad 80 krajach. Właśnie jestem na etapie ustalania warunków usług związanych z podatkiem od ubezpieczeń IPT. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzę mnóstwo czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim będę miał gwarancję, że finanse mojej firmy prowadzone są zgodnie z obowiązującymi przepisami, a wszelkie ich zmiany, zostaną natychmiastowo uwzględnione. Gdyby zainteresował cię ten temat, to polecam zajrzeć na stronę - https://www.tmf-grou...pany-formation/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych