Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Hosting Wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

stefan201

stefan201

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 16 postów

Jaki hosting wybrać dla niewielkiej, prostej strony internetowej? Na co w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze?

Bot Name

Bot Name
  • Advert

wiktorr7

wiktorr7

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 13 postów

To, jaki hosting będzie najbardziej odpowiedni zależy od ruchu na stronie i kilku innych czynników. Najbardziej odpowiedni będzie chyba hosting dzielony - wystarczy taki w podstawowym pakiecie, ten od cal.pl będzie odpowiedni, jest dość wydajny i stabilny. Najlepiej przetestować hosting przed zakupem i samemu sprawdzić jak się sprawuje.

SzymonGeek

SzymonGeek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Na mala strone cokolwiek, wystarczy najtanszy. Na co zwracac uwage? Na opinie o firmie i jej wiarygodnosc. W Polsce tak naprawde wlasne serwerownie ma z kilkanascie firm (moze ciut wiecej), reszta to resellerzy. Jesli wybierasz malo wiarygodna firme to moze zniknac, a wraz z nia twoja strona (a obstawiam, ze nie bedziesz miec backupu). Nie potrzebujesz hostingu u reklamujacych sie wszedzie firm za 400 zl na rok, na jedna strone z nieduzym ruchem wystarczy taki za 50, a nawet 30 zl na rok.

Kaczka

Kaczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 15 postów
Myślę, że zdecydowanie kierunek Firehost. Niewielki koszt, a sensownie działający serwer. To jakie dopasujecie parametry, jest już zależne od was.
Najważniejsze, żeby ta usługa wam po prostu idealnie działała i nie zawodziła. Co ciekawe - po drodich usługach ciężko się tego spodziewać.

wiktorr7

wiktorr7

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 13 postów

Pod małą stronę wystarczy hosting w najmniejszym pakiecie, byle nie darmowy. W miarę dobry hosting kosztuje nie więcej, niż kilka/kilkanaście zł miesięcznie - ten od cal.pl będzie w sam raz, działa bez problemów i ma niezłe parametry. Na co zwrócić uwagę? Poza parametrami jak pojemność i transfer, także na wydajność i stabilność usług - najlepiej samemu przetestować hosting i wszystko sprawdzić.

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Pewnie, że Hekko.

Kasa mała, support wzorowy, serwer działa raczej niezawodnie.

W naszym przypadku usługa pierwsza klasa, ale oczywiście to musi być zawsze dobierane z głową.

Testy są darmowe. Można wrzucić stronki i sprawdzić jak to działa. 

Ajlar

Ajlar

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 6 postów

Jezeli chcecie cos wiecej - to juz potrzeba VPS - wiadomo - jest to wiekszy koszt, ale nie az tak duzy. Firma Statnet ( http://www.statnet.pl/ ) ma w swojej ofercie najtanszy VPS juz za 14zl/miesiac - a parametry? - takie:

14 zł / mc
brutto 17.22 zł
  • 1x2 GHz mocy CPU
  • 1 GB pamięci RAM
  • 10 GB powierzchni SSD
  • nielimitowany transfer

Mozna za darmo potestowac przez okres 10 dni czy to co oferuja - spelnia nasze oczekiwania. Aaa i jeszcze promocje maja = 10% taniej, dozywotnio, na VPSa.

ubezpieczony

ubezpieczony

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Ja korzystam z biznes-host lub linuxpl mają dobry i tani hosting. 

Kaczka

Kaczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 15 postów
Zdecydowanie Firehost. Mały hosting, test darmowy, kwestia jego sprawdzenia.
Postawcie sobie jakieś stronki - ja mam u nich je postawione nawet na najmniejszych kontach i wszystko fajnie śmiga...

osfalt

osfalt

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów

Według mnie najlepsze hostingi to biznes-host i linuxpl, miałem oba w dobrej cenie bez żadnych problemów.

oligart

oligart

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Biznes-host lub Linuxpl według mnie najlepsze rozwiązania hostingowe. 

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Pokaż swoje serwisy, ocenimy.

U mnie Hekko od lat spisuje się jak należy. Nie mam z nimi żadnych problemów, a jednak kilka kont i wiele serwisów u nich posiadam.

Póki co usługa spisuje się niezawodnie. 

Kaczka

Kaczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 15 postów
Moim zdaniem Firehost jest najpewniejszy, ma sensowne parametry, działa niezawodnie.
Jestem u nich od dawna, całość działa niezawodnie, pierwsza klasa, nie sprawia problemów.
Ale to oczywiście trzeba dobierać pod siebie.

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Ale nie jest w czymkolwiek realnie lepszy od Hekko, prawda?

A Hekko to jednak na naszym rynku znana marka od lat, coś niezawodnego.

Ile firm hostingowych upadło przez te lata? A oni jednak utrzymują dalej taką samą jakość. 

maria38

maria38

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 18 postów

Hosting współdzielony powinien wystarczyć, ale warto rozważyć serwer VPS - jest znacznie wydajniejszy, stabilniejszy i bardziej elastyczny, a różnica w cenie jest niewielka. Na https://www.arubacloud.pl mają dość dobre VPSy, nadają się zarówno pod zwykłe strony, jak i sklepy - działają bez zarzutu, a parametry mają dość dobre.

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Tutaj ludzie pytają o konta dzielone a nie VPSy.

Po co ładować się w VPSa pod małe strony?

A może pokażesz nam swoje serwisy u nich postawione? 

Kaczka

Kaczka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 15 postów
Dobre konta dzielone masz w Firehost - za małą kasę.
Niezawodnie to działa, nie sprawia żadnych problemów.
Jestem z nimi od lat. A u nich VPSa również możesz testować całkowicie za darmo.

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Ale w jakim celu ktoś miałby tam działać, skoro w takiej samej cenie masz pewniaka - Hekko?

Ludziom zależy na stabilności. W przypadku serwera, który opisujesz, można liczyć na taką stabilność?

Pokaż nam, jakie strony tam prowadzisz. 

dollar1

dollar1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zarabianie na blogu, programy partnerskie, sieci reklamowe.

Sprawdź ofertę biznes-host, ovh, hexcom. Dobrze się sprawdzają, cena do jakości adekwatna.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

rekor

rekor

Początkujący

• Użytkownik
  • 29 postów

Hosting najlepiej oceniać na podstawie okresu testowego - wtedy macie wszystko pokazane konkretnie, wiadomo, czego można się spodziewać. I nie płacicie za usługę na ślepo. A przecież na tym krótkim okresie testowym można sprawdzić każdy element hostingu. Mylę się? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych