Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Warto Jest Kupić Mieszkanie W Krakowie Na Wynajem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

shejk

shejk

Stażysta

• Użytkownik
  • 91 postów

Mam obecnie trochę kasy, zastanawiam się czy nie zainwestować w wynajem? Do Krakowa mam blisko. Myślę,że starczyłoby na niewielką kawalerkę. W jakiej dzielnicy kupić mieszkanie ? 

kysy

kysy

Stażysta

• Użytkownik
  • 88 postów

Dobra opcja ale polecałbym szukać czegoś w centrum. O wiele łatwiej będzie CI znaleźć chętnych na wynajem niż na przedmieściach. Kawalerka to dobra opcja. Nie polecam większych mieszkań bo takich szukają chyba tylko studenci. Pojedyncza osoba czy para będzie szukała raczej kawalerki albo małego 2-pokojowego.

Zorientuj się jakie ceny sa w kamienicy Perłowej na Starym mieście: http://targimieszkan...w-stare-miasto/ - trzeba byłoby zadzwonić do dewelopera bo na stronie nie ma cen. Masz tam dobry standard i praktycznie samo centrum tak wiec możesz osiągnąć duże zyski. 

RekinyInternetu

RekinyInternetu

Początkujący

• Użytkownik
  • 25 postów

Najlepszymi mieszkaniami pod wynajem są lokale z trzema pokojami w dogodnej lokalizacji (węzły komunikacyjne itd.) - niekoniecznie w centrum. Właśnie na studentach można najwięcej zarobić, chociaż trzeba większego zaangażowania. Wynajęcie kawalerki na rok czy dwa jest łatwiejsze, ale mniej dochodowe. 

sygnatura.png

korab

korab

Praktyk

• Użytkownik
  • 141 postów

To zawsze dobry sposób na kasę. Jedynie potem dbasz o zadbanie o pomieszczenie i ewentualne remonty. A kasa na lata.

Solidne zarabianie na lata od zaraz - www.zarabianieodzaraz.pl.tl

amandagrze

amandagrze

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów

Jasne, że warto. Ja wynajmuję dwa mieszkania dla studentów. Co miesiąc mam z tego 3000zł :)

NeoHos

NeoHos

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Programowanie, WebDesign, Grafika Komputerowa, Muzyka Elektroniczna, Rozwój Osobisty

Opcja dobra, ale pamiętaj o najważniejszych czynnikach sukcesu inwestycji w nieruchomości:

Jeśli Twoim głównym celem są studenci staraj się znaleźć mieszkanie gdzie będą mieli blisko na uczelnie, sklepy ( monopol24h :) ) itp.

Kawalerki są dobre dla par, jesli chcesz wycisnąć więcej lepiej kilku pokojowe i wynająć dla większej ilości osób.

Good Luck!

neoBANK - Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Na prowadzonym prze ze mnie blogu firmowym znajdziesz najkorzystniejsze lokaty. Pozdrawiam

archauboli1988

archauboli1988

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 21 postów

W każdym przypadku inwestowanie w nieruchomości się opłaca, a wię jak dysponujesz odpowiednią kwotą to na pewno warto...

kuczanna

kuczanna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Zainteresowania:moda, biznes, sport, film, muzyka, gotowanie...

Takie miejsca (blisko studiów, czy w atrakcyjnym umiejscowieniu) sa oblegane przez ludzi którzy się o takie miejsca przebijają, także przy niewielkim kapitale można o tym zapomnieć.

Użytkownik kuczanna edytował ten post 25 September 2015 - 09:36

karinos83

karinos83

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów

Ja bym wybrała coś blisko centrum - tam zawsze znajdziesz chętnych studentów i turystów, którzy będą chcieli wynająć mieszkanie. Ofert sprzedaży mieszkań w Krakowie jest dużo, popatrz chociażby tutaj http://www.ap7.pl/ . Niezależnie na jaką dzielnicę się zdecydujesz, to mieszkanie w Krakowie to dobra inwestycja.

pawelmat33

pawelmat33

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Możesz kupić mieszkanie w Katowicach i wynajmować komuś. Katowice to dobre miasto, bo jest dużo młodzieży i studentów więc na pewno znajdziesz chętnych. Bardzo bezpieczną i spokojną dzielnicą jest osiedle franciszkańskie.

ksiechowa

ksiechowa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Księgowość, muzyka, sport, kultura i sztuka, informatyka, grafika, bloggi

Uważam, że kupienie mieszkania pod wynajem to dobra inwestycja, jednak trzeba mieć na uwadze lokalizację - bo większość najemców to będą studenci, no i oczywiście cenę takiego najmu, bo przeciez konkurencję będą robiły akademiki.

net-praca.ovh.org

net-praca.ovh.org

Praktyk

• Użytkownik
  • 196 postów
  • GG:6695332
  • Zainteresowania:Kiedyś praca w domu, klikanie w emaile reklamowe i takie tam... teraz zupełnie na poważnie AdSense oraz pisanie treści na zlecenie.

Czy kupisz kawalerkę czy kilka pokoi to już zależy od Twojego budżetu. Kupno jakiegokolwiek mieszkania to bardzo dobra inwestycja. Sam niedługo będę przymierzał się do zakupu czegoś w Lublinie - właśnie na wynajem.

Blog na temat zdrowia zdroweblogowanie.wordpress.com

Meatezard

Meatezard

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Moim zdaniem warto. Kraków jest takim miastem, że praktycznie więcej jest studentów niż mieszkań, ale trzeba pamiętać, że zdecydowana większość nie ma pieniędzy i zamieszka w gorszych warunkach byleby było tanio. Najważniejsze dla studentów czynniki to lokalizacja, czyli odległość od przystanku tramwajowego/autobusowego i odległość od uczelni. Największe uczelnie w Krakowie to UJ, AGH, UEK i PK, więc siłą rzeczy wokół tych uczelni będzie najwięcej chętnych, ale dużymi uczelniami są też Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Pedagogiczny.

Sam koszt urządzenia mieszkania nie jest wysoki. Zakup pralki, piekarnika, mikrofalówki, lodówki i ewentualnie zmywarki to nie tragedia. O sprzęty takie jak żelazko, suszarka do ubrań i do włosów studenci mogą zadbać we własnym zakresie. Warto kupić mieszkanie 3-pokojowe i wynająć je nie jednej osobie, lecz na pokoje, wtedy można więcej zarobić i lokatorzy się tak dobrze nie znają, więc trochę się hamują z imprezami i kontrolują na wzajem (ze sprzątaniem itd.) Z reguły mieszkanie 3 pokojowe wynajmuje się 4 osobom - 1 pokój dla 2 osób i dwie jedynki. Dużo łatwiej wynająć mieszkanie kiedy ubikacja i łazienka są oddzielnie. Studenci rano często mają na podobną godzinę i robi się korek. Ktoś chcąc załatwić potrzeby fizjologiczne blokuje komuś innemu możliwość wzięcia prysznica.

W wielu kamienicach w Krakowie studenci narzekają, że w zimie jest zimno. Nowe bloki z centralnym ogrzewaniem są pod tym względem bardzo poszukiwane.

Polecam wejść na stronę www.gumtree.pl i zobaczyć ile jest ofert w Krakowie.

Użytkownik Meatezard edytował ten post 18 November 2015 - 23:12

sylwek80

sylwek80

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 2 postów

Przy obecnych cenach moim zdaniem nie warto, chyba że lokalizacja naprawdę dobra i cena

guzike85

guzike85

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów

Uważam, że w każdym mieście studenckim warto poczynić inwestycję przy zakupie mieszkania pod wynajem. Wcześniej czy później się to zwraca a zapotrzebowanie z roku na rok jest większe.

iincognito

iincognito

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Zainteresowania:sport

Moim zdaniem inwestycja w ziemię lub mieszkanie jest dobrą opcją.

patrycjusz

patrycjusz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów

Jakieś konkretne lokalizacje w Krakowie macie na myśli? Ja byłem już oglądać mieszkanie w Prądnik Parku, całkiem fajna okolica spokojna, ale blisko do galerii i kina jest, a do centrum łatwo można dojechać komunikacją miejską. Centrum nie dla mnie, za głośno i nacodzień bym nie wytrzymał.

Hedonia

Hedonia

Początkujący

• Użytkownik
  • 39 postów

Tak, warto jest kupić. Pieniądze z odstępnego, które dostaniecie za wynajem z reguły pokryją kwoty, które musicie przeznaczyć na spłate rat kredytu.

Darus

Darus

Stażysta

• Użytkownik
  • 61 postów

Powiem Ci szczerze z własnego doświadczenia że w Krakowie za duża konkurencja i cięzko będzie Ci coś szybko wynająć. Mnie się udało ale mam jeszcze nowo kupione mieszkanie we Wrocławiu z oferty dewelopera http://promenadywroclawskie.pl/ i musze przyznać że dużo szybciej udało mi się wynająć młodej parze mieszkanie. Nie wiem czy to ma związek z tym że Wrocław staje się bardziej atrakcyjnym miastem czy nie. Na pewno nie ma tam tyle smogu co w krk. Pozdrawiam !

karolina232

karolina232

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 2 postów

kupic zawsze lepiej niz wynajmowac

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych