Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konto Walutowe - Wymagane?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

emiliazawojsk

emiliazawojsk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Zainteresowania:prawo, ekonomia, statystyka

pytanie, czy aby przelać pieniądze z zagranicy np. funty na polskie konto potrzebuje założyć konto walutowe? Czy bank automatycznie wymieni i zaksięguje jako polską walutę?

Bot Name

Bot Name
  • Advert

anta

anta

Desperados

• Root Admin
  • 9486 postów

Nie potrzebujesz konta walutowego, w danych do przelewu musisz podać IBAN i SWIFT banku.
(SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - to system łączności bankowej, po jego kodzie jest identyfikowany bank)
Bank przewalutuje gotówkę.
Pobierze też prowizję :)

olga1

olga1

Nowicjusz

• Zbanowany
  • 6 postów

Wiesz  , abyś nie popełnił błędu poczytaj sobie na tego typu stronach   [spam]  tam na pewno zasięgniesz  więcej informacji .Kiedyś słyszałam że nie za bardzo opłaca się takie przewalutowanie , często ludzie wolą sami przywieź pieniążki niż przesyłać ,  bo na tym tracą .

Użytkownik Thanatos edytował ten post 16 August 2014 - 17:25
wcięto spam

Kasyx

Kasyx

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 22 postów

Nie musisz mieć konta walutowego. Możesz zrobić przelew SWIFT, tak jak napisał kolega wyżej, albo SEPA (tańszy i środki księgowane następnego dnia roboczego). Kasa będzie przewalutowana na EUR, przesłana i przewalutowana na walutę rachunku docelowego.

Mój blog - zarabianie przez internet jest możliwe

CPM24.pl - zarabiaj na wyświetlaniu reklam

Onet - zarabiaj, gdy ktoś kliknie w newsy onet na Twojej stronie.

emiliazawojsk

emiliazawojsk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Zainteresowania:prawo, ekonomia, statystyka

Często konta walutowe można założyć bezpłatnie, więc polecam założyć, chyba, że to jednorazowa sprawa, to tak jak piszą przedmowcy

FineBlack

FineBlack

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 9 postów

Konta walutowe to bardzo wygodna sprawa, szczególnie teraz, gdy coraz więcej operuje się zagranicznymi walutami. Sam teraz mam takie konto otwarte w Raiffeisen Polbank i bardzo sobie chwalę jego możliwości. Warto bo to pomaga bardzo w wielu kwestiach.

petrus2

petrus2

Początkujący

• Użytkownik
  • 45 postów

Konta walutowe to bardzo wygodna sprawa, szczególnie teraz, gdy coraz więcej operuje się zagranicznymi walutami. Sam teraz mam takie konto otwarte w Raiffeisen Polbank i bardzo sobie chwalę jego możliwości. Warto bo to pomaga bardzo w wielu kwestiach.

Również tak uważam,. Od kilku lat pracuję w Wielkiej Brytanii i założyłem sobie konto walutowe. Teraz przynajmniej mogę otrzymywać pensję na własny rachunek. Zaczęło się od tego, że info o kontach walutowych znalazłem na http://www.euromakler.pl/ , potem zrobiłem mały research w sieci i od słów przeszedłem do czynów :). Zbieram kaskę na budowę domu, ponieważ z żoną planujemy za kilka lat wrócić do Polski i wybudować dom. Zobaczymy, mam nadzieję, że te plany zostaną zrealizowane.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

shejk

shejk

Stażysta

• Użytkownik
  • 90 postów

Tak.Jesli chcesz przelać funty to musisz zrobić to na konto walutowe. Teoretycznie możesz je przelać również na konto w złotych polskich. Jednak niekoniecznie będzie się to opłacało z racji wysokich kosztów przewalutowania jakie mają banki. Takie koszta mogą byc nawet o 100% wyższe od przewalutowania jakie oferują kantory internetowe.

Tak więc proponowałbym porównać sobie konta walutowe i założyć sobie takie konto tam gdize jest za darno ( na przykład w nest banku). I na nie własnie przelac kasę.A potem jeśli będziesz chciał wymienic kaskę na złotowki to przez kantor internetowy. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych