Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nominacje 2013: Największa Wtopa W Gptr W 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Milten

Milten

Dyskutant

• Użytkownik
  • 268 postów
  • Zainteresowania:Programy partnerskie

No przecież Cię nie pogryzę za to że masz inne zdanie niż ja. W końcu nie ma nigdzie w regulaminie forum, że administracja ma być obiektywna, a konkursy sprawiedliwe. Każdy może sobie na swoim podwórku robić co chce. I ja się o to nie zamierzam obrażać.

Ale wracając do tematu - poniżej mojej opinii ciąg dalszy.

Napis Root Admin obok postu zaprzecza wyrażaniu opinii jako użytkownik. I niektórzy zwykli użytkownicy (nie piszę tu o starych wyjadaczach, a raczej o młodych stażem i niedoświadczonych użytkownikach) przywiązują większą wagę do opinii administracji forum niż do opinii innych użytkowników. I dlatego uważam, że publiczne ujawnianie swoich "typów" czy "anty-typów" przez administrację forum może wpłynąć na wynik plebiscytu, a więc jest zagraniem nie fair. Poza tym takie zachowanie może skutecznie zniechęcić niektórych do głosowania czy do wyrażania własnych poglądów, bo dojdą do wniosku że i tak wszystko jest z góry ustalone (nie wnikam tu w kwestę słuszności takiego wniosku, a jedynie piszę o wrażeniu - spotkałam się już z takimi opiniami, a i mnie samej czasami takie myśli chodzą po głowie).

Zresztą w profesjonalnie przeprowadzanych konkursach nie mogą brać udziału ani organizatorzy, ani ich rodziny, pracownicy czy inne osoby zależne od organizatorów konkursów.

Oczywiście nigdzie nie jest napisane, że szuwary mają być przeprowadzone profesjonalnie. Masz prawo robić to tak jak chcesz, tak samo ja ja mam prawo uznać wyniki za niewiarygodne ze względu na stronniczość organizatora. Przy całym uznaniu dla tego co robisz na tym forum - moja wypowiedź ma na celu wyrażenie opinii dotyczącej tego konkretnego aspektu plebiscytu, i nie miałam ani nie mam zamiaru atakować Twojej osoby.

Miroka, z całym szacunkiem do Ciebie, ale jeśli piszesz o obiektywizmie, to Twoja nominacja serwisu "Prizez.pl (wcześniej cashpro.eu)" do Debiutu roku 2013 jest wyjątkowego rodzaju "obiektywizmem" ;) Czym zasłużył sobie ten serwis ma nominacje? Szybkością zarabiania? Fajnym skryptem? Design'em? Ilością użytkowników? Popularnością? Intuicyjnością w nawigacji? Szanuję Twoją nominację, a konkurs 'Szuwary" jest jaki jest, i raczej należy traktować go z przymrożeniem oka. Ostatecznie zdanie i tak należy do uzytkowników forum :)

Użytkownik Milten edytował ten post 18 December 2013 - 02:14

ySense <<- Płatne ankiety Online - program płaci od 2007 roku l Najlepsze konto bankowe <<- Produkty finansowe.

Neobux <<- PTC / Bux -  płaci od 2008 roku w trybie instant (błyskawicznie) - wypłaty na konta Skrill, Neteller, od 2 $ 

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość

Milten, moje wypowiedzi dotyczyły obiektywizmu i bezstronności organizatora konkursu (a raczej ich braku). A ja nie jestem organizatorem. I tu jest ogromna różnica. Każdy kto oddaje swój głos robi to subiektywnie. Jednak są tacy ludzie (osobiście znam co najmniej kilkunastu), którzy administrację forum uznają za autorytet, a subiektywne opinie wyrażone przez osobę podpisaną jako "Root Admin" uważają za oficjalne stanowisko forum, z którym należy się liczyć. A mojej opinii nikt w ten sposób nie potraktuje. 

Osobiście uważam, że nie można być równocześnie organizatorem i uczestnikiem konkursu. I sama tego się trzymam, rezygnując z udziału w konkursach, które sama organizuję.

A odnośnie pytania, dlaczego zgłosiłam Prizesa w kategorii debiut roku: bardzo spodobało mi się zaangażowanie moderatora prowadzącego ten serwis (aggankx), jego otwartość na opinie użytkowników, chęć do uczenia się, wprowadzanie nowych rozwiązań pomimo pewnych braków "technicznych", no i szybkie wypłaty. Poza tym subiektywnie dobrze się tam czuję, jest fajna atmosfera. A to czy zarobię o złotówkę więcej czy mniej nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.

Milten

Milten

Dyskutant

• Użytkownik
  • 268 postów
  • Zainteresowania:Programy partnerskie

A odnośnie pytania, dlaczego zgłosiłam Prizesa w kategorii debiut roku: bardzo spodobało mi się zaangażowanie moderatora prowadzącego ten serwis (aggankx), jego otwartość na opinie użytkowników, chęć do uczenia się, wprowadzanie nowych rozwiązań pomimo pewnych braków "technicznych", no i szybkie wypłaty. Poza tym subiektywnie dobrze się tam czuję, jest fajna atmosfera. A to czy zarobię o złotówkę więcej czy mniej nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.

Adminka "Prizes" faktycznie jest zaangażowana  w swój serwis, to się akurat zgadza. Odnośnie skryptu, to zdecydowanie bardziej podobał mi się ten pierwszy (we wcześniej wersji cashpro.eu), teraz nawet nie chce mi się tam wchodzić (ale to moje osobiste zdanie).

Może Aggankx powinna dostać w takim razie nominację do  "Najlepszego polskiego admina 2013" ;)

Użytkownik Milten edytował ten post 18 December 2013 - 03:47

ySense <<- Płatne ankiety Online - program płaci od 2007 roku l Najlepsze konto bankowe <<- Produkty finansowe.

Neobux <<- PTC / Bux -  płaci od 2008 roku w trybie instant (błyskawicznie) - wypłaty na konta Skrill, Neteller, od 2 $ 

anta

anta

Desperados

• Root Admin
  • 9486 postów

No przecież Cię nie pogryzę za to że masz inne zdanie niż ja. W końcu nie ma nigdzie w regulaminie forum, że administracja ma być obiektywna, a konkursy sprawiedliwe. Każdy może sobie na swoim podwórku robić co chce. I ja się o to nie zamierzam obrażać.

Wierzę, że nie zamierzasz się obrażać.
Zamierzasz jedynie obrazić mnie  :icon_biggrin:

I w miarę możliwości albo zdyskredytować, albo przyciąć do swoich wyobrażeń o roli admina :wink:

Napis Root Admin świadczy jedynie o pełnionej funkcji.
Funkcją Root Admina na forum jest dbanie o jego stan i pilnowanie by działało zgodnie z przeznaczeniem.

Przeznaczeniem naszego forum nie jest (i od lat nie było) utrzymywanie go dla własnych korzyści.
Przeznaczeniem naszego forum nie jest też tylko zapewnienie uczestnikom możliwości dyskusji.
Głównym celem istnienia forum jest propagowanie zarabiania przez internet, edukacja nowicjuszy, zrzeszanie osób o zbliżonych zainteresowaniach, opiniotwórczość i dzięki niej promowanie uczciwych form zarobkowych.

Pisząc o 'młodych stażem i niedoświadczonych użytkownikach' wyrażasz (a może się myle?) troskę, czy aby opinia administracji forum nie namiesza im w głowach bardziej niż opinie 'zwykłych' użytkowników i nie będzie miała wplywu na dokonane przez nich wybory :)

Opinie 'zwykłych' użytkowników są dość lapidarne i subiektywne.

Nie mam pewności, co chciałby wiedzieć chętny do głosowania 'mlody stażem i niedoświadczony użytkownik' przeglądając nominacje do kategorii i szukając ich uzasadnienia.
Mam jednak nadzieję, że nie odda głosu bezmyślnie, bo potrafi czytać, pisać i wyciągać samodzielne wnioski.
Tylko - aby mógł je wyciągnąć, powinien mieć naświetlony obraz sytuacji.
W przypadku AdnoX nikt się nie pofatygował i kandydatura zgłoszona przez 'zwykłego' użytkownika opiera się na stwierdzeniu:

- Utrata płynności finansowej AdnoX

Interpretacja zatem dowolna i zarówno młody stażem jak i doświadczony, ale nie będący w temacie, użytkownik może śmiało zanaczyć wybór, nie wnikając w jego słuszność i ku uciesze osób zawistnych i nieżyczliwych.

No bo jakże, yyyy taaaaka wtoooopa, bankrut AdnoX utracił płynność finansową.
Więc na stos, na pohybel! :D

Oddając głos na tę kandydaturę nie pomyśli, że AdnoX w czasie utraty płynności finansowej wypłacił uczestnikom więcej kasy, niż wszystkie pozostałe polskie e-mailowe i ptc serwisy zarobkowe razem wzięte.
Że nie zalega nikomu ani grosza, a płynność finansową w pełni odzyskał.
Że w czasie utraty płynności finansowej poszerzył ofertę tworząc nowy, międzynarodowy serwis - PTCSolution, zdążył w nim zebrać blisko 150 000 userów i mimo problemów z PayPalem wypłacić im blisko 70 000 dolarów.
I że - tak, tak - tenże sam bankrut Adnox w tymże samym konkursie Szuwarów ma swoich przedstawicieli w innych kategoriach - Najlepszy Polski Serwis Zarobkow, Najlepsze PTP, DebiutRoku.

Czy nieznajomość tychże faktów może wpłynąć na wynik plebiscytu? Zapewne może.
Czy znajomość tych faktów może wpłynąć na wynik plebiscytu? Zapewne może.
Ale oddanie głosu bez znajomości i uwzględnienia faktów jest nieobiektywne i bezmyślne.
I dlatego je przedstawiam.

Być może w Twoim odczuciu 'napis Root Admin obok postu zaprzecza wyrażaniu opinii jako użytkownik'.
Ja mam odmienne zdanie.
Admin forum ma takie samo prawo wyrażać opinie jak inni - i jako użytkownik forum biorący udział w jego życiu i jako uczestnik omawianych w plebiscycie serwisów.
Nawet większe, bo funkcja obliguje do tworzenia wzorców i tradycji.
Być może w koncepcji wielu osob admin forum powinien być neutralny i stać w rozkroku, połknąwszy wcześniej pręt od firanek.
Taka właśnie bierna postawa służy utrwalaniu obojętności i przyzwoleniu na niesprawiedliwość i przekręty.
Dzięki takiej postawie w realu mamy to co mamy, a prawo chroni bandziorów zamiast poszkodowanych.
Na taką postawę tu, na forum, ja - nieprofesjonalny i nieobiektywny admin się nie zgadzam.

I chociaż nie zamierzam ściągać rodziny (ale by się uśmiali!) i pracowników (niestety, nie mam :( ) to zamierzam głosować w nieprofesjonalnych i niewiarygodnych Szuwarach.

Niemniej cieszy fakt, że ktoś poza mną i naszym najaktywniejszym użytkownikiem Google - mimo wszystko się w nie zaangażował :)

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość

Anta jeśli poczułaś się urażona to przepraszam. Nie miałam zamiaru Cię obrażać. 

Ale nie będę przepraszać za oczekiwanie, by głosowanie w którym zamierzałam wziąć udział było sprawiedliwe. Uważam że każdy głosujący ma moralne prawo tego oczekiwać, podobnie jak każdy zgłaszający jakąś kandydaturę ma moralne prawo oczekiwać, by jego zgłoszenie nie było dyskryminowane przez organizatorów.

Tymczasem to co jest teraz trochę mi przypomina wybory z poprzedniego systemu. Teoretycznie wybory były, ale i tak wyniki były ustalone dużo wcześniej. Wtedy byłam jeszcze dzieckiem i nie miałam "przywileju" uczestniczenia w głosowaniu, ale z tego co pamiętam, to większość znanych mi dorosłych na znak protestu przeciwko takiemu systemowi w wyborach nie uczestniczyła. I nie pozostało mi nic innego jak zrobić to samo. Wprawdzie niektórzy uważają, że w tamtych czasach było lepiej, i zapewne w niektórych aspektach mają rację, ale ja jakoś za tamtym systemem nie tęsknię. Za bardzo cenię sobie wolność i niezależność.

Miałam zamiar zgłosić kilka kandydatur w różnych kategoriach, jednak nie zrobię tego, bo prawdopodobieństwo dyskryminacji tych kandydatur z powodu niezgodności z poglądami organizatora uznałam za zbyt wysokie. Pisząc w skrócie: nie widzę sensu zgłaszania kandydatur, skoro organizator głosowania dokłada starań, by wyniki konkursu były zgodne z jego oczekiwaniami.

Zamierzałam na swoich stronach wstawić informację o Szuwarach z linkiem do głosowania, jak to zrobiłam rok temu. Oczywiście bez żadnych sugestii, na kogo należy głosować, bo to byłoby nie na miejscu. Ale tego nie zrobię, bo nie widzę sensu promowania niesprawiedliwego konkursu.

Napisałaś: Opinie 'zwykłych' użytkowników są dość lapidarne i subiektywne.

Jeśli administracja forum w ten sposób traktuje opinie użytkowników niezgodne z obowiązującymi jedynymi słusznymi poglądami, to nic tu po mnie.

W sumie dobrze, że jasno określiłaś charakter tego forum. Bo przynajmniej wiem, że zakładanie tutaj konta było błędem z mojej strony. No cóż - wtedy nie miałam pojęcia o pewnych sprawach.

Wyznawcą Pampersa nie jestem, nigdy nie byłam i nie będę. I z tego powodu nie widzę dla siebie miejsca na tym forum. A przytoczone liczby jakoś nie robią na mnie żadnego wrażenia. Cenię ludzi uczciwych, którzy podchodzą z pasją do tego co robią - i to bez względu na to, jaką kasą obracają oraz jakimi możliwościami dysponują. 

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego przycisku kasującego konto, w związku z czym składam oficjalna prośbę do administracji, żeby to moje konto skasowała.

W sumie szkoda, że tak się to skończyło, ale cóż - takie życie.

A tak na marginesie: do wczoraj uważałam Pampersa za profesjonalistę wysokiej klasy, pomimo tego, że miał kłopoty z płynnością finansową. Po przeczytaniu ostatniego postu zaczynam mieć co do tego wątpliwości...

strusp

strusp

Struś Pędziwiatr

• Root Admin
  • 4510 postów
  • Zainteresowania:trening, ogrodnictwo, gry cRPG

Oj, Miroka!

Gdybyś tylko wiedziała ilu niepoważanych przez adminów stron i ludzi wygrało( lub  było w czołówce Szuwarów) w poprzednich latach- zdziwiłabyś się

Michalkiewicz.pl -Pierwsze pióro Rzeczpospolitej
"It's not about who's right, but who's left"

cashmichal

cashmichal

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów

Cóż to może ja wrócę do głosowania i  zagłosuję:

1. Utrata płynności finansowej Ivo-Net

iwonkar

iwonkar

Znawca

• Użytkownik
  • 444 postów

Z bólem serca,ale w tym roku i w tej kategorii chciałabym zgłosić sejfik za moderatorkę - Skadi,która nadużywa swoich uprawnień,utrudnia bezpodstawnie komunikowanie się na czacie,bardzo częste kary i wiele innych,a głosy userów pozostają bez odzewu :mur:

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Sleeppy

Sleeppy

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 600 postów
  • GG:5270511

hmmm , w skrócie:

W każdej poważnej firmie podczas promocji czy konkursu pracownicy czy organizatorzy nie mogą brać udziału.

Jednak na szuwi.com zawsze było inaczej, każdy kto tu bywa powinien już przywyknąć :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych