Skocz do zawartości

Bramka - Pułapka

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość
Dzisiaj natknęłam się w jednej reklamie na bramkę wymagającą potwierdzenia.
Tylko fajnie by było, gdyby ona była w jakiś sposób opisana. Bo u mnie na ekranie wyglądało to tak: w miejscu gdzie zwykle bywa banerek lub opis nie było nic, a dopiero po kliknięciu pojawił się przycisk z napisem "potwierdzam".
Jakiś czas temu z kolei w opisie reklamy był napis "reklama weryfikująca uczciwość" czy jakoś tak, a po kliknięciu nie było żadnej bramki ani nic innego co mogłoby ową "uczciwość" weryfikować. I nie wiem czy tam miała być ta paskudna bramka ale się nie wczytała, czy też rzeczywiście nic nie było.

iwonkar

iwonkar

Znawca

• Użytkownik
  • 444 postów
Ta bramka jest od kilku dni i u mnie (również dzisiaj),poprawnie wyświetlało jej opis w miejscu banerka...

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość
A u mnie "opis" reklamy z bramką wygląda tak:

Dołączona grafika

machoney

machoney

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zarabianie w internecie
Jak widać tak samo wygląda też "opis" innej reklamy.
Miroka - jeżeli pamięć mnie nie myli śmigasz na operze. Na Mozilli nie ma takich problemów.

zarabianko.com.pl - Najlepsze serwisy, Poradniki, Refback
machoney.pl.tl - TOP 15 Polskich Serwisów Get-Paid

"Dziwne jest, jak wszyscy ukrywamy, że jednym z głównych motorów naszego życia są pieniądze." Lew Tołstoj

iwonkar

iwonkar

Znawca

• Użytkownik
  • 444 postów
Sprawa wyjaśniona i przy okazji zrozumiałam dlaczego ja nie widzę niektórych banerków na 3ziko

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość
Tylko problem w tym, że większość banerków jednak widzę. A w większości serwisów widzę wszystkie banerki i opisy słowne do reklam - jedynie serwisy Pampersa są wyjątkiem.
I screen nie jest z Opery, a z Chrome.

Po prostu uważam, że opisy do "pułapek" powinny być zrobione tak, żeby widział je każdy bez względu na to z jakiej przeglądarki korzysta.
No bo co to za "weryfikacja uczciwości"? W czym klikacz używający Mozilli jest uczciwszy od tego który używa Chrome?
Przecież nie można zmusić ludzi do używania jednej wybranej przeglądarki.
Ja akurat do klikania używam Chrome bo tam mogę najwięcej okien otworzyć równocześnie bez zamulenia komputera.

machoney

machoney

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

Tylko problem w tym, że większość banerków jednak widzę. A w większości serwisów widzę wszystkie banerki i opisy słowne do reklam - jedynie serwisy Pampersa są wyjątkiem.
I screen nie jest z Opery, a z Chrome.

Po prostu uważam, że opisy do "pułapek" powinny być zrobione tak, żeby widział je każdy bez względu na to z jakiej przeglądarki korzysta.

- fakt. Opisy pułapek, tak jak i wszystkich reklam, powinny być widoczne dla wszystkich bez względu na inne czynniki.

Iwonkar już coś na ten temat wspomniała, ale może będzie prościej gdy Pani admin odświeżę pamięć. W czasie mojej kariery na 3ziko praktycznie codziennie widywałem reklamy bez bannerów/opisów. Żeby zaliczyć taką reklamę musiałem sprawdzać źródło aby dokopać się do ID, które "doklejałem" do linku. Zgłaszałem nie raz i nie dwa(naście), w większości przypadków chodziło o 1 reklamę, bez różnicy jaki był powód nie wyświetlania się bannera/opisu.

Mam nadzieję, że już Pani admin zrozumiała o co się rozchodzi, życzę więcej konsekwencji w tym co się robi.

Drugą część wypowiedzi można skomentować tylko w jeden sposób -> :icon_biggrin:

Użytkownik machoney edytował ten post 24 February 2013 - 23:35

"Dziwne jest, jak wszyscy ukrywamy, że jednym z głównych motorów naszego życia są pieniądze." Lew Tołstoj

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość
Jeśli chodzi o reklamy zewnętrzne w serwisach, najczęściej powodem tego że banerków nie widać jest albo źle podany adres banera przez reklamodawcę, albo kłopoty z połączeniem z serwerem, na którym jest baner. W pierwszym przypadku jeszcze można to poprawić (pod warunkiem że zna się adres poprawny), a w drugim już raczej trudno cokolwiek zrobić - na działanie innych serwerów nie mam żadnego wpływu.
Niektóre banery są blokowane przez pewne przeglądarki lub różne dodatki - z tym też nic nie mogę zrobić. Więc "odbijanie piłeczki" w tym kierunku jest jedynie odwracaniem uwagi od właściwego tematu.

A skoro już zostały poruszone kwestie "widoczności" reklam w 3ziko to przypomnę co zostało zrobione:
1. poprawiłam formularze do zamawiania reklam, dzięki czemu część błędów została wyeliminowana już na etapie zamawiania
2. gdy widzę (ja lub moderator) że jakaś reklama jest źle dodana, to zawsze jest ona poprawiana a jeśli jest to niemożliwe reklamodawca jest powiadamiany o błędzie i proszony o podanie poprawnych danych do realizacji
3. większość reklam w 3ziko reklamodawca może edytować samodzielnie, więc w każdej chwili ma możliwość zmiany gdyby coś działało nie tak
Jeśli macie jakieś konstruktywne propozycje co jeszcze w tym temacie można zrobić, to chętnie się im przyjrzę i zrealizuję jeśli będzie to możliwe.

I nadmieniam, że nigdy nie miałam zgłoszenia o źle opisanym czy niewidocznym cheatlinku. Gdyby taki problem się pojawił to zareagowałabym od razu, bo czym innym jest niewidoczny banerek w jakiejś reklamie (na co zwykle nie mam wpływu), a czym innym niewidoczny opis pułapki - bo tutaj brak właściwego oznakowania może przyczynić się do utraty części zarobku klikającego, co nie powinno mieć miejsca.

machoney

machoney

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
Miroka - tak, ja wiem że dla Ciebie dzień bez chwalenia samej siebie, swojej (pseudo)adminki i moderatorki, oraz swoich poczynań - to dzień stracony.

Punkt 2 z Twojej wypowiedzi ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, czemu? - tłumaczyć 2 raz nie trzeba.

Wyróżnianie powodów nie wyświetlania się bannera i próby ich klasyfikacji też są niepotrzebne - opis/banner powinny się wyświetlać bez względu na inne czynniki.

Poza tym może warto by było sprawdzić czy problem nie leży po Twojej stronie (przeglądarka, wtyczki i ich konfiguracja).

Guest_Miroka_*

Guest_Miroka_*
  • Gość
No cóż - polemizować można jedynie z rzeczowymi i prawdziwymi argumentami.

Machoney - widzę że chcesz się kłócić dla samej kłótni. Ale że do kłótni potrzebne są dwie strony, więc ja się wycofuję. Poszukaj sobie innego towarzystwa.

machoney

machoney

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów

No cóż - polemizować można jedynie z rzeczowymi i prawdziwymi argumentami.

Machoney - widzę że chcesz się kłócić dla samej kłótni. Ale że do kłótni potrzebne są dwie strony, więc ja się wycofuję. Poszukaj sobie innego towarzystwa.

- Moje argumenty są jak najbardziej podparte faktami, a Twoje towarzystwo wcale mi nie jest na rękę i toleruje Cię tylko wtedy gdy nie wypisujesz bzdur.

maciej88

maciej88

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 20 postów

Raczej nie musisz się obawiać o żadne nietypowe zachowania www.

Informacje o gwiazdach, plotki i ciekawostki z życia sportowców - czytaj i odkrywaj.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych