Skocz do zawartości


Zdjęcie

Badabee - Żerowanie Na Naiwnych


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
valdemar7

valdemar7

  Zaawansowany

 • Użytkownik
 • 534 postów
 • Płeć:Mężczyzna
Jeśli macie konto pocztowe na Tlenie (Poczta o2), to pewnie też otrzymaliście reklamę pt. "Czeka na Ciebie doładowanie komórki, odbierz je!"

Reklama rozesłana przez o2 sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie, zgodnie z regulaminem
korzystania z poczty elektronicznej na zlecenie:

Mobile Dialogue Sp. z o. o. ,
z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 02-653),
Al. Niepodległości 18,
Z ciekawości kliknąłem w odnośnik "Rozdajemy doładowania", otworzyła się strona-pułapka badabee.com czyhająca na naiwnych, którzy podadzą swój numer telefonu. Ci, którzy nie przeczytali tego, co jest napisane drobnym drukiem na dole strony i liczą, że dostaną darmwe doładowanie (co sugeruje tekst "Rozdajemy doładowania") szybko się przekonają, jak bardzo sie pomylili.

Serwis Badabee jest usługą subskrypcyjną prowadzoną przez Mobile Dialogue. Po wprowadzeniu na stronę numeru telefonu użytkownik otrzymuje PIN. Poprzez wprowadzenie na stronę numeru PIN, użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu Serwisu. Subskrybenci serwisu codziennie otrzymują na telefon komórkowy wirtualną walutę – Monety Badabee umożliwiające korzystanie z bramki SMS do wszystkich sieci, dostępnej w serwisie. Każdemu subskrybentowi, który zgromadzi na swoim koncie 600 Monet przysługuje darmowe doładowanie konta zasubskrybowanego numeru telefonu w wybranej sieci o wartości 25 lub 30 PLN. Informacje na temat odebrania zasilenia znajdują się tutaj. Koszt tej usługi to 2,46 PLN/dzień z VAT. Koszt operatora WAP/GPRS nie jest wliczony w cenę, jednorazowa opłata aktywacyjna dla abonentów sieci Orange oraz T-Mobile to 2,46 PLN z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP BD pod numer 60235. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Pytania prosimy kierować do obsługi technicznej na email:[email protected]

Co drugi dzień dostaje się płatny SMS za 2,46 zł i zamiast darmowego doładowania, w expresowym tempie znika kasa z konta.

Piszę o tym dla przestrogi - kilkuletni staż w GPT nauczył mnie jednego: podchodzć bardzo ostrożnie do wszelkiego rodzaju cudownych ofert ! :chytry:
Zanim skusicie się na jakąś super-ofertę, należy poszukać informacji w necie, jak w tym przypadku, nie było to trudne. Wystarczy trochę ostrożności, żeby potem nie mieć takich problemów:
http://forum.digiped...hread-3158.html

Użytkownik valdemar7 edytował ten post 03 February 2013 - 13:13


Bot Name

Bot Name
 • Advert

#2
valdemar7

valdemar7

  Zaawansowany

 • Użytkownik
 • 534 postów
 • Płeć:Mężczyzna
"Czeka na Ciebie doładowanie, odbierz je"
Każdy oszust wie doskonale, że żadne oszustwo nie trwa wiecznie :lol: Co wtedy robi sprytny oszust (oczywiście, jeśli go nie złapią) ? Zakłada nowy biznes, serwis, itp. ! :zeby:
I tak oto serwis Badabee zmienił się w Akazoo (firma została ta sama - Mobile Dialogue) . Ale nazwa to nie wszystko - zmieniły się też warunki ! Można chyba powiedzieć, że zmutował się prawie jak wirus :lol:

Serwis Akazoo jest usługą subskrypcyjną prowadzoną przez Mobile Dialogue. Po wprowadzeniu na stronę numeru telefonu użytkownik otrzymuje PIN. Poprzez wprowadzenie na stronę numeru PIN, użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu Serwisu. Wraz z aktywacją serwisu użytkownik otrzymuje nieodpłatnie 930 Kredytów Akazoo wymiennych na dowolne gadżety/usługi dostępne w ramach serwisu na stronie internetowej, na którą logowanie odbywa się za pomocą konta Facebook. Subskrybenci serwisu co 3 dni otrzymują dodatkowe 250 Kredytów. Każdemu subskrybentowi, który zgromadzi 10000 Kredytów Akazoo, przysługuje darmowe doładowanie konta zasubskrybowanego numeru telefonu w wybranej sieci o wartości 25 lub 30 PLN. Informacje na temat odebrania zasilenia znajdują się tutaj. Koszt tej usługi to 4,92PLN/ 3 dni z VAT. Koszt operatora WAP/GPRS nie jest wliczony w cenę, jednorazowa opłata aktywacyjna dla abonentów sieci Orange oraz T-Mobile to 4,92PLN z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP OK lub STOP TAK pod numer 60433. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Pytania prosimy kierować do obsługi technicznej na email: [email protected]

Tak z ciekawości policzyłem, co by było, gdybym dał się nabrać i chciał uzbierać punkty na doładowanie za 25 albo 30 zł, które przysługuje po uzbieraniu 10 000 Kredytów Akazoo :
Aktywacja = 930 Kredytów Akazoo
co 3 dni SMS za 4,92 zł, czyli 1 zasilenie w post. 250 Kredytów Akazoo

Aby uzbierać w sumie 10 tys Kredytów Akazoo (odjąłem 930 pkt), trzeba by odebrać 37 SMS-ów płatnych każdy po 4,92 zł, czyli w sumie koszt SMS-ów to 182,04 zł !! A zbieranie punktów zajęłoby prawie 4 miesiące !

37 x 250 Kredytów Akazoo = 9250, plus 930 pkt przy aktywacji - w sumie 10 180 Kredytów Akazoo i teraz najlepsze - tu cytuję: "przysługuje darmowe doładowanie konta zasubskrybowanego numeru telefonu w wybranej sieci o wartości 25 lub 30 PLN" :yahoo: "Darmowe doładowanie" ... za 182 zł ! :zeby:

To jest dopiero ŚCIEMA ! Ciekaw jestem, ile osób dało sie nabrać ? Wiadomo, że dużo osób nie czyta warunków ani regulaminów, wystarczy krzywy chwyt reklamowy "Doładuj bez opłaty" ... a później jest płacz i zgrzytanie zębów :mur:

Użytkownik valdemar7 edytował ten post 18 February 2013 - 18:45


#3
janoosheldon

janoosheldon

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • 2 postów
 • Płeć:Mężczyzna
nie ma bata nikmt ci za darmo nie da, a za darmowe doładowanie zdrowo zabulisz już na internecie już tam krążą złe opinbnie o tym.

#4
adi1982

adi1982

  Maniak

 • Użytkownik
 • 1421 postów
 • Płeć:Mężczyzna

nie ma bata nikmt ci za darmo nie da, a za darmowe doładowanie zdrowo zabulisz już na internecie już tam krążą złe opinbnie o tym.


A od czego masz oczy, mózg i umiejętność czytania . Tyle wystarczy.

#5
Wilk889

Wilk889

  Stażysta

 • Użytkownik
 • 62 postów

Myślę, ze dziś to już nikt się nie nabiera na takie właśnie cudowne oferty ;) Nic za darmo, jak pisaliście :)Bot Name

Bot Name
 • Advert

#6
Muchomor

Muchomor

  Nowicjusz

 • Użytkownik
 • 3 postów
 • Płeć:Nie powiem

Za darmo nic nie ma więc niestety później są takie efekty końcowe. Nie dajcie się manipulować takimi bzdurnymi reklamami bo wydoją z Was ostatni grosz.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych