Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Getpaid Jest Legalny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Turbo

Turbo

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 2 postów
Witam,

Zastanawia mnie kilka kwesti, jako student prawa zadaję sobie pytanie czy Get-Paid jest legalny w polskim prawie. Konsultowałem swoje pytanie z moim kolegą z tego samego profilu i obu nam wydaje się że można w pewien sposób zakfalifikować to pod jakże ostatnio popularne parabanki.
Chodzi nam o aspekt od strony administratorów tychże serwisów.

Wspólnym mianownikiem parabanków oraz serwisów typu Get-Paid może być chociażby możliwość upragowania kont, a więc inwestowania celem korzyści materialnych w przyszłym czasie. Inwestowanie pieniędzy podlega ustawie bankowej. Jak więc administratorzy omijają ten aspekt? Nie wspominam już o ustawie hazardowej, jak wiemy niektóre portale Get-Paid stosują zasadę gier losowych. Ponadto jest kilka innych punktów łączących.
Czy polskie prawo jest na tyle nie doświadczone w tych kwestiach? A może uznawane za czyn mało szkodliwy dla społeczeństwa?
A może chodzi jeszcze o inne aspekty? Jak Państwo uważacie?

Myślę że warto poruszyć tą kwestię, zwłaszcza iż ostatnio bardzo zaostrzono przez rząd kontrole tego sektora po słynnym działaniu Amber Gold oraz wielu innych parabanków o ktorych nie było tak głośno w mediach.
Ciekaw jestem Państwa opini na ten temat, głównie właścicieli portali Get-Paid. A może już ktoś miał z tego powodu jakieś kontrole?

Pozdrawiam.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów
  • GG:3195122
Wkup członkostwa uprzywilejowanego jako forma inwestycji to mocna nadinterpretacja.
To najzwyklejsza usługa, na która się składa pakiet reklam w niższej cenie i troszkę ulepszone parametry konta, konto VIP w polskich programach get-paid nigdy się nie zwróci samo w sobie bo nie takie jego jego przeznaczenie.

Gry hazardowe, tu się zgodzę zwłaszcza gdy operuje się gotówką (dopóki gra polega na inwestowaniu wyłącznie wirtualnej waluty myślę, że to jeszcze przejdzie).
Jedyny, pewny sposób to modyfikacja gier aby ich rozgrywki nie zależały od czynnika losowego tylko np. gry zręcznościowe..

pampers

pampers

Adnox.pl

• Root Admin
  • 201 postów
Ciekawe porównanie Get Paidu, gdzie najbardziej popularną wartością reklamy jest 1gr z parabankami, gdzie obraca się grubymi milionami :)
Tak jak napisał mój przedmówca, w polskich programach Get Paid upgrade konta daje głównie pakiet reklam + jakieś małe przywileje. To nie jest rynek buxów, gdzie często upgrade jest bramką do dalszego zarabiania i bez którego uczestnictwo w programie nie ma sensu.
Betatester systemu MorphOS. W wolnej chwili możesz założyć darmowe forum.

Turbo

Turbo

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 2 postów

(dopóki gra polega na inwestowaniu wyłącznie wirtualnej waluty myślę, że to jeszcze przejdzie)

Tu się nie zgodzę, chodzi o dobra które użytkownik zdobył, regulamin mówi o wymianie tych dóbr na walutę. Więc zamiana waluty na punkty czy inne, nie omija prawa, ponieważ są to nadal dobra.

Mówiąc o wykupie uprzywilejowania, nie wspomniałem o możliwych rabatach czy reklamie, to jest okej. Mówię o czymś takim jak wykup ludzi "ref" czy jak to nazywacie, chodzi o ludzi dzięki którym będziemy zarabiać określony % ich zarobków. Lub też wykupienie pakietu dzięki któremu zarabiamy nie 1gr na reklamie, a 2gr itd.

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów
  • GG:3195122

Tu się nie zgodzę, chodzi o dobra które użytkownik zdobył, regulamin mówi o wymianie tych dóbr na walutę. Więc zamiana waluty na punkty czy inne, nie omija prawa, ponieważ są to nadal dobra.

No ok, całkiem możliwe ale potem jeszcze napisałem o drugim, pewnym sposobie, który sam stosuje. Trzeci sposób to ich brak w programie - nie złe to nie wyjdzie.

Mówiąc o wykupie uprzywilejowania, nie wspomniałem o możliwych rabatach czy reklamie, to jest okej. Mówię o czymś takim jak wykup ludzi "ref" czy jak to nazywacie, chodzi o ludzi dzięki którym będziemy zarabiać określony % ich zarobków. Lub też wykupienie pakietu dzięki któremu zarabiamy nie 1gr na reklamie, a 2gr itd.

Opcja darmowych poleconych to USŁUGA, która zawiera się w pakiecie ulepszeń. Usługa ta polega na promowaniu reflinku osoby wykupującą usługę przez serwis. Usługodawca nie gwarantuje określonego wyniku (ewentualnie jakieś minimum). To taka szybka interpretacja, a pewnie ktoś bardziej w tym obeznany czyt. prawnik, wymyśliłby lepsze obejście.

Ogólnie konta VIP, premium dostępne są w wielu różnych serwisach w tym takich gdzie się uzyskuje korzyści z uczestnictwa.

Użytkownik Markonix edytował ten post 23 December 2012 - 16:57

Thanatos

Thanatos

Zbereźnik

• Root Admin
  • 1361 postów
  • GG:779519

Mówię o czymś takim jak wykup ludzi "ref" czy jak to nazywacie, chodzi o ludzi dzięki którym będziemy zarabiać określony % ich zarobków. Lub też wykupienie pakietu dzięki któremu zarabiamy nie 1gr na reklamie, a 2gr itd.

to jest to wtedy MLM :)
Za pozycjonowanie forum odpowiada Zgred seo.zgred.pl.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

ham2erka

ham2erka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

Tu są jakieś darmowe porady prawne. Moim zdaniem znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych