Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pay Pal - Uwaga !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

andreo

andreo

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów

Ja tam nie ufam takim mailom i nie mam konta w paypal i już. Ale niestety ciągle przybywa oszustów i sposobów na wyłudzenie kasy czy danych do konta. Ostatnio na youtube fajny filmik o tym abstrachuje zrobiło, Co wiemy o tobie czy jakoś tak i ostrzegają przed podawaniem danych właśnie. Chociaż raz z pożytkiem.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

cpumedic

cpumedic

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Zainteresowania:prowadzenie działalności gospodarczej - teoria i praktyka

Hm - phishing jest w tym wypadku wyjątkowo oczywisty, ale jeśli nawet niewielki odsetek osób złapie się na to, to i tak jest to na plus dla oszustów. Więc fakt, że sprawa nie jest zrobiona sprawnie, nie jest żadnym uspokojeniem. Vivat wrodzona podejrzliwość!

A to ciekawe z tym PayPalem - ktoś ma jakieś dalsze info nt. randomowych zawieszeń kont?

PiotrL80

PiotrL80

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów

Żaden serwis czy to bankowy czy jakikolwiek inny nie wysyła e-maili z prośbą o zmianę hasła czy danych.

Jeśli serwis ma jakiś włam, to często wysyłają właśnie takie info + prośbę o zmianę danych logowania.

A jeśli chodzi o phishing z paylapa, to ja średnio raz na miesiąc dostaję podobny spam.  I w odróżnieniu od spamów które przychodziły rok, dwa lata temu i były jakby je translator googla przemielił, te które przychodzą obecnie są zdecydowanie bardziej fachowo zrobione.

Użytkownik PiotrL80 edytował ten post 15 October 2016 - 17:45

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Damian1985

Damian1985

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 4 postów

Pojawia się coraz więcej zabezpieczeń do tego jak np. logowanie 2 etapowe. Warto wykorzystywać tą opcje 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych