Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inwestycja W Siebie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

poop

poop

Maniak

• Użytkownik
  • 1409 postów
Był chyba taki temat, ale nigdzie nie mogę go znaleźć...

Znalazłem i poczytałem sobie blog Kamila Cebulskiego. Jest to przedsiębiorca (i chyba milioner?), który założył "szkołę" lub też jak kto woli kurs.

http://www.asbiro.pl/kurs-podstawowy/

Koszt takiego kursu to 1200 zł.
Obejmuje 8 weekendów (sobota + niedziela). W każdy są całodniowe wykłady.
Jest to 7 edycja kursu. Myślę, że może być to naprawdę fajna sprawa, która pozwoli człowiekowi myśleć inaczej.

Miał ktoś już do czynienia z takimi kursami?

Bot Name

Bot Name
  • Advert

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów
szkoda że na forum nie można przeklinać

megorasz

megorasz

W stanie spoczynku

• Przyjaciel Forum
  • 1470 postów

szkoda że na forum nie można przeklinać

Nie umiesz wyrazić swojego zdania bez bluzgów? ;)

Legia Warszawa + Pogoń Szczecin + Olimpia Elbląg + Zagłębie Sosnowiec + FC Den Haag + Juventus Turyn

BRACI SIĘ NIE TRACI!

jesteswszoku

jesteswszoku

Stażysta

• Użytkownik
  • 76 postów
drogo a jak już sie zapiszesz to pewnie nie ma odwrotu.

"Majątek wykładowców to ponad 2,7 mld zł"

na tych szkoleniach go ubili ?

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów
Bluzg świetnie by odzwierciedlił to co poczułem czytając posta. Byłoby prawdziwe at hot

poop

poop

Maniak

• Użytkownik
  • 1409 postów
Kamil Cebulski ma swoje audycje w radio KonteStacja i słuchałem z 2 czy 3 jego audycji i fajne i ciekawe rzeczy mówi.
Wiem, że w takim kursie nie chodzi o to, że po jego zakończeniu będę miał gotowy pomysł na biznes albo podane coś na tacy.

Bardziej chodzi o zmianę swojego podejścia do tego wszystkiego.
Nie mniej jednak cena 1200 zł jest astronomiczna (większa niż kurs na prawko...)

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów
Chciałbyś zostać milionerem za darmo?

"Po zakończeniu całego cyklu szkoleniowego, każdy uczestnik dostanie dyplom ukończenia Kursu Podstawowego oraz zostanie naszym absolwentem. Dzięki czemu będzie mógł uczestniczyć w innych organizowanych przez nas projektach."
W wolnym tłumaczeniu, po tym kursie dostajesz coś, co daje ci możliwość wydawania jeszcze większej ilości pieniędzy na nasze kursy, sory projekty

Użytkownik kaskader edytował ten post 11 December 2010 - 16:54

megorasz

megorasz

W stanie spoczynku

• Przyjaciel Forum
  • 1470 postów

Chciałbyś zostać milionerem za darmo?

Ja bym chciał :icon_021:

Legia Warszawa + Pogoń Szczecin + Olimpia Elbląg + Zagłębie Sosnowiec + FC Den Haag + Juventus Turyn

BRACI SIĘ NIE TRACI!

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów

Ja bym chciał :icon_021:

A to tak to nie ma. 1200 kosztuje taka przyjemnośc

Kolekcjoner

Kolekcjoner

Tytuł / Ranga użytkownika

• Użytkownik
  • 2372 postów
  • Zainteresowania::))) Brak

A to tak to nie ma. 1200 kosztuje taka przyjemnośc

Nie przyjemność, a "życiowy" biznes...

aina

aina

Początkujący

• Użytkownik
  • 58 postów
jak nie ukradniesz pierwszego miliona to nie zostaniesz milionerem, chyba ze wygrasz....

Najpopularniejsze sposoby zarabiania w necie http://zgarniajkase.ckg.pl/

DVM

DVM

Stażysta

• Użytkownik
  • 51 postów
Jak by mieli taki majątek co piszą to by inwestowali gdzie indziej a nie wykładami się zajmowali
No ale strona internetowa jak papier przyjmuje wszystko co się napisze. :icon_smile:
Dla mnie kolejny serwis "bisnezmenóf", którzy motywują do działania i inwestycji w siebie, tak naprawdę nie wiedząc nawet o czym mówią.
No ale bogaty chce być prawie każdy więc pewnie chętnych nie zabraknie :icon_biggrin:

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów
Szkoda tylko, że oprócz strony, to i odwiedzający przyjmują wszystko o czym się na nich pisze.

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów
  • GG:3195122
Sporo takich warsztatów, kursów i spotkań jest organizowanych przez uczelnie lub inne organizacje, instytucje, a czasami nawet przez firmy (PR, promocja marki).
Wszystko za darmo, albo w większym stopniu refundowane. Tematyka różna. Mnie udało się np. za darmo posłuchać o SEO i SEM. Nie udało mi się np. zapisać na warsztaty z pozyskiwania funduszy - ciekawa tematyka.
Ogólnie nawet jakoś nie szukam informacji o takich kursach, a jest tego i tak sporo, to na pewno po dłuższym szukaniu można znaleźć tego jeszcze więcej.

fac

fac

Seryjny samobójca

• Użytkownik
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Gospodarka, ekonomia, itepe

Myślę, że może być to naprawdę fajna sprawa, która pozwoli człowiekowi myśleć inaczej.

A czy ktoś zabrania Ci myśleć inaczej już teraz? Mogę Ci tu za darmo przeprowadzić skrócony kurs motywacji. Przeczytałem kilka książek motywacyjnych. Właściwie przeczytałem jedną, a zacząłem czytać wiele innych, lecz przerywałem, gdyż wszystkie zawierają tę samą treść, którą można byłoby ująć w jednym akapicie, lecz z potrzeby zarobku (trudno sprzedać jeden akapit tekstu za kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych) i ze względu na ułomność ludzkiego umysłu trzeba wałkować tę samą myśl przez kilkaset stron.

Zasadniczo każdy taki kurs/książka/audiobook, czy Bóg wie, co jeszcze, sprowadza się do przekazania jednej myśli - Twoje życie zależy od Ciebie, więc przestań szukać wytłumaczenia swojej niedoli, a zacznij robić coś, żeby odwrócić swój los.

Tak, to wszystko. Już nie musisz wydawać tysiąca dwustu złotych tylko po to, by dowiedzieć się, że jesteś w stanie coś zmienić, bo możesz zmienić to już w tej chwili. Jeśli natomiast fakt, że płacisz za wiedzę motywuje Cię do jej wykorzystania, płać mi ile tylko chcesz, moje konto jest pojemne i łakome na każdy grosz.
62 1140 2004 0000 3302 3650 2657
P.S. Bez względu na to, co wpiszesz w nazwisku odbiorcy przelewu i tak dojdzie do mnie (-;

Użytkownik fac edytował ten post 16 December 2010 - 09:14

Nie wiesz, co zrobic z pieniędzmi? Załóż konto bankowe.

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:To, tamto, siamto, owanto...
Jeśli to rzeczywiście kolejny "kurs motywacji", podsumuję cały ten temat adekwatnym cytatem:

Something else I don't understand - motivation tapes, motivation books. What happend to you? Someday everybody needs to be motivated? It's a fairly simple thing - either you want to do something or you don't. What's the big mystery? Besides, if you were motivated enough to go to the store to buy a motivation book, aren't You motivated enough to do that? So You don't need the book, put it back, tell the clerk: "F.... you, I'm motivated, I'm going home!".

Kolejna rzecz, której nie rozumiem - motywacyjne nagrania i książki. Dziwne, nagle wszyscy potrzebują motywacji? To proste - albo chcesz coś zrobić albo nie. W czym problem? Poza tym, skoro jesteś wystarczająco zmotywowany by iść do sklepu po książkę to czy nie jesteś już odpowiednio zmotywowany by coś zrobić? Nie potrzebujesz książki, odłóż ją i powiedz sprzedawcy: "..., jestem zmotywowany, idę do domu!".

Tutaj znajdziecie oryginał, w niepowtarzalnym wykonaniu. :)

jalowiec

jalowiec

Praktyk

• Użytkownik
  • 153 postów
Nie wiem jak inni którzy wypowiadają się w tym temacie, ale ja miałem okazję porozmawiać z Panem Kamilem ;). I kurs napewno nie dotyczy samej motywacji. Chodzi również, a przede wszystkim o zdobywanie kontaktów, które z biznesie są bardzo ważne. A tam przez kilka tygodni, w jednej miejscu spotykają się ludzie, którzy mają takie same cele i ambicje. Pan Cebulski również otworzył mi niejako umysł na różne aspekty z zakresu prowadzenia firmy o których nie słyszałem mimo, iż interesuje się tym. Duży autorytet jak dla mnie. Więc przestańcie pisać, że tylko o motywacje chodzi....

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów

a przede wszystkim o zdobywanie kontaktów, które z biznesie są bardzo ważne.

Sedno sprawy :) To jest właśnie jedna z głównych zalet gptr :)

http://www.idealneupominki.pl - prezenty na każdą okazję!  A może zabawki dla dzieci - http://maxzabawki.pl :icon_biggrin:

WojewodzkiShow

WojewodzkiShow

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 2053 postów
Zostałem zaczepiony na Tour de Pologne przez chłopaczka w wieku 23 lat z firmy Skandia. Porozmawialiśmy trochę o biznesie i wymieniliśmy się kontaktami. Jako, iż jestem nieufny do ludzi, którzy są czymś zachwyceni (są w fazie ekscytacji i nie patrzą trzeźwo na ryzyko biznesowe) to wymieniliśmy się tylko numerami telefonów i jakby miał coś dla mnie to miał dzwonić.
Po 3 dniach wylądowałem na wstępnym seminarium nie mającym nic wspólnego ze Skandią. Firma ta nosi nazwę Novision. Całość w nowym, katowickim hotelu. Wybrałem się tam z moim przyjacielem i wyglądaliśmy dość dziwnie. Wszyscy zgromadzeni mieli ponad 35 lat, prowadzili własne firmy i przyszli z ciekawości.
Firma ta prowadzi seminaria dla milionerów i właśnie takie wyjazdy jak ten, o którym pisze Poop. Trwało to 3 godziny, pan prowadzący przygotowany świetnie pod względem merytorycznym jak i samej jakości wypowiedzi. Jednak nie obyło się bez cytatów z demotywatorów, które co mnie zaskoczyło ludzie w wieku 40 - 50 lat przyjmowali z wielką radością. Jako, że jesteśmy młodzi to opieraliśmy się propagandzie i chwytom psychologiczym bez problemu.

Co mnie zaskoczyło. Całe spotkanie nie polegało na tym, że prowadzący chciał wpoić ludziom, żeby wybrali ich firmę. Przez cały czas pokazywał dlaczego warto oszczędzać i inwestować zaoszczędzone pieniądze. Było np. jak spłacić kredyt w 7 lat zamiast 30 i na tym zarobić. Jak budować aktywa a nie inwestować w pasywa. Same konkrety. Szczerze powiedziawszy natchnęło mnie to spotkanie i pozwoliło na szersze pojęcie życia materialnego. Na koniec dostaliśmy ankiety i ewentualną zgodę na wystawienie faktury na 450zł za weekendowy pobyt w jakimś ich hotelu, gdzie właśnie zbierali się biznesmeni doświadczeni, mniej i eksperci - pół dnia wykładów i zajęć, gdzie trzeba ruszyć mózgownicą, drugie pół na budowanie kontaktów.

Myślę, że te same informacje są przekazane w 3-dniowym kursie co w tym 8-tygodniowym. 450zł na początek to niewiele, chyba jednak jeżeli chciałbym z takiego czegoś skorzystać wybrałbym opcję za 1200zł - dlaczego?
- 8 tygodni - jeżeli na początku masz jakiś pomysł i zaczniesz go rozwijać, będą go mogli ocenić ludzie, którzy się na tym znają.

Szkoda, że straciłem wszelki kontakt do tego gościa, co mi to proponował, bo mam swój własny pomysł jak wykorzystać takie szkolenia.
Otóż zmieniam studia na prywatne - WSB Chorzów - zajęcia 3 dni w tygodniu, więc mam czas na otwarcie firmy. Chcę stworzyć firmę inwestycyjną na bardzo prostych zasadach.
Lokaty pieniężne w złoto, platynę, srebro - całość z ubezpieczeniem na zysk (nawet jeżeli kruszec straci na wartości przez okres trwania lokaty to klient dostaje nie tylko swój kapitał z powrotem ale również zagwarantowany zysk większy niż lokat bankowe). I z takim zapleczem mogę się wybierać na takie kursy. Jeżeli prowadzący takie szkolenia mobilizują ludzi do oszczędzania a ja jestem najlepszą ofertą (wyłączając agresywne fundusze - nie polecam, przy większej gotówce nie dają człowiekowi spać) to po prostu inwestują u mnie. Co ja z tego mam? Tylko nadwyżki procentowe z gwarantowanego zysku. Przy sytuacji, gdy złoto zyska 30% a nie gwarantowane 15% to klient dostaje prawie cały zysk złota w tym czasie. Dlaczego?
Mam kapitał własny i przychód wystarczający na studencką kieszeń. Chcę zaoferować jak najlepsze warunki i największe zyski. Jeżeli przekonam ludzi do inwestowania u mnie i zagwarantuję pewny zysk to mogę zyskać więcej niż obłapianiu się na początku istnienia firmy. Jeżeli nawet całość przyniesie 500zł zysku miesięcznie ale klienci będą zadowoleni to będą wracać i inwestować większe kwoty. Nie potrzebuję pieniędzy na przeżycie, na opłacenie rachunków, spłaty rat, opłacenie zusów, prowadzenie biura i związane z tym opłaty bo albo mam na to fundusze albo nie potrzebuję tego (biura w centrum miasta). Dlatego przez rok nie muszę generować zysków własnych, nawet więcej. A później też nie chciałbym szkalować ludzi i 1% marży z zysku byłby odpowiedni przy obrocie dużymi kwotami.

Jeżeli komuś chciało się przeczytać to proszę o wstępną ocenę i podniesienie lub opuszczenie kciuka (jak na rzymskiej arenie). Przepraszam za wywód i offtopic ale miałem wenę i nie mogłem się jej oprzeć.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów
Przeczytałem ;p

Hmm, zdajesz sobie sprawę iz coś takiego już istnieje ?
Podobny fundusz działał, a obecnie ma spore problemy z wypłacalnością, gdyż złoto nie jest już tak bardzo dochodowe jak kiedyś, faktycznie, nadal się na nim zarabia, ale biorąc pod uwagę inflację ... zysk jest ograniczony.
nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego funduszu, ale obiecuję jutro lub w środę poszukać. kojarzę że była to jakaś skandynawska firma, chyba norweska, ludzie powrzucali kasę w fundusze na złoto, był ustalony stały procent ... chyba coś koło 15% ... no i okazało się że jak minął rok i ludzie chcieli wypłacać kasę, to coś te pieniądze nie mogły dojść na konto. Sprawa się rozwinęła i zajęła się tym jakaś państwowa izba Kontroli ... poszukam i podam info do źródeł.

Pozdrawiam

http://www.idealneupominki.pl - prezenty na każdą okazję!  A może zabawki dla dzieci - http://maxzabawki.pl :icon_biggrin:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych