Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dofinansowanie Z Wojewódzkiego Urzędu Pracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Kolekcjoner

Kolekcjoner

Tytuł / Ranga użytkownika

• Użytkownik
  • 2372 postów
  • Zainteresowania::))) Brak
Witam.
Czy interesował się ktoś lub starał się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy? Chcę postarać się o pieniądze na założenie własnej działalności, tylko nie za bardzo wiem jak za to się zabrać. Z chęcią wysłucham Waszych rad/opinii/sugestii.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1370 postów
  • GG:3195122
Niestety jako student studiów dziennych nie mogę skorzystać z tego dofinansowania :(

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:To, tamto, siamto, owanto...
Czy chodzi o to dofinansowanie do 16 tys. złotych na działalność gospodarczą, którą musisz utrzymać przez rok by nie musieć pieniążków zwracać? :)

koli

koli

Stażysta

• Użytkownik
  • 67 postów
A to czasem nie jest 18 500 zł ? Miałem to na dniach w szkole. Jeżeli tak to świetna sprawa, oczywiście jeżeli jesteś odpowiednią osobą do zarządzania własną firmą.
Jeżeli szukasz pożądnego serwera na własną stronę sprawdź http://www.dih.pl , warto postawić na jakość.

Kolekcjoner

Kolekcjoner

• Użytkownik
  • 2372 postów
Akturat z tego co się orientowałem z "projektu" 6.2 można dostać nawet 40 tys. na działalność. Jednak interesowałoby mnie te 18 tys, tylko nie wiem dokładnie od czego zacząc i za co się zabrać...

koli

koli

Stażysta

• Użytkownik
  • 67 postów
Polecam iść do doradcy, nam ładnie tłumaczyła i mówiła o błędach jakie niektórzy popełniają. Musisz na pewno zastanowić się co potrzebujesz, (Szkoda że pieniądze nie można przeznaczyć na lokal:/ ) Ale i tak dobrze jest. W sumie mogę jeszcze powiedzieć że można zarobić drugie 18 tys zatrudniając kogoś z urzędu pracy (po przeszkoleniu). Jedynie wymaganie to utrzymanie pracownika 1 rok. A więc po 2 latach działalności nie oddajesz 37 tys...
Jeżeli szukasz pożądnego serwera na własną stronę sprawdź http://www.dih.pl , warto postawić na jakość.

Kolekcjoner

Kolekcjoner

• Użytkownik
  • 2372 postów

Polecam iść do doradcy, nam ładnie tłumaczyła i mówiła o błędach jakie niektórzy popełniają. Musisz na pewno zastanowić się co potrzebujesz, (Szkoda że pieniądze nie można przeznaczyć na lokal:/ ) Ale i tak dobrze jest. W sumie mogę jeszcze powiedzieć że można zarobić drugie 18 tys zatrudniając kogoś z urzędu pracy (po przeszkoleniu). Jedynie wymaganie to utrzymanie pracownika 1 rok. A więc po 2 latach działalności nie oddajesz 37 tys...

Wiem słyszałem otym. Bardziej pieniądze będą mi potrzebne na maszyny niż na wynajem lokalu :)

tediboyz

tediboyz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 588 postów
Generalnie pieniądze w ramach działania 6.2 PO KL uzyskiwać powinno się od firm, które współpracując z WUP-ami stają się "pośrednikami" w rozdzielaniu pieniędzy z puli przyznanej na te działanie. Tak przynajmniej jest u mnie w Szn i wydaje mi się, że u Ciebie też tak powinno być.

Śledź na bieżąco stronę WUP-u sprawdzając kiedy jakiś pośrednik rozpoczyna rekrutację.

Przeglądnij dokładnie stronę WUP-u gdzie znajdują się informacje o 6.2 - zasada działania jest następująca:

Pośrednik po uprzedniej akceptacji przez WUP organizuje rekrutacje chętnych, spełniających warunki do zostania beneficjentem z działania 6.2, którzy następnie po przejściu procesu rekrutacji ( z reguły część formalna + część "biznesowa" gdzie wstępnie oceniany jest twój pomysł na biznes).

Zakwalifikowane osoby biorą udział w serii szkoleń przygotowujących do prowadzenia biznesu oraz szkoleń z zakresu sporządzania wniosków (niekiedy firma realizująca szkolenia sporządzenie wniosku bierze na siebie) - potem oceny itd. i przy pozytywnym finale kasiorka i zabawa z wdrażaniem w życie swojego biznesu.

Tak to pokrótce wygląda.

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów
Skorzystałem z dofinansowania ... z tym że u mnie nie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale Powiatowego Urzędu Pracy - z tak zwanej PUPy ;p:)
Program - "jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej"
W grudniu akurat kończy mi się okres roku czasu po którym pieniądze uzyskane z UP stają się bezzwrotna pożyczką.
Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało a na wszystko odpowiem.

Co się tyczy kwoty ... bo widzę że jest tutaj mały problem z jej ustaleniem :)
jest to 6 krotna średnia krajowa :), zależy w jakim okresie liczona tyle wynosi :)

Użytkownik SCO edytował ten post 26 listopad 2010 - 00:57

http://www.idealneupominki.pl - prezenty na każdą okazję !

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów

Zakwalifikowane osoby biorą udział w serii szkoleń przygotowujących do prowadzenia biznesu oraz szkoleń z zakresu sporządzania wniosków (niekiedy firma realizująca szkolenia sporządzenie wniosku bierze na siebie) - potem oceny itd. i przy pozytywnym finale kasiorka i zabawa z wdrażaniem w życie swojego biznesu.

To już akurat zależy od konkretnego Urzędu Pracy, w niektórych szkolenia są obowiązkowe, w innych tylko dla chętnych. U mnie obyło się bez szkolenia.
Tak samo część warunków regulaminowych jest uzależniona od danego UP.
W niektórych można zarejestrować się na bezrobotnego o 9 rano i złożyć wniosek o dotację o 9.01, w innym trzeba posiadać status bezrobotnego przez 6/12 miesięcy.

tediboyz

tediboyz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 588 postów

To już akurat zależy od konkretnego Urzędu Pracy, w niektórych szkolenia są obowiązkowe, w innych tylko dla chętnych. U mnie obyło się bez szkolenia.
Tak samo część warunków regulaminowych jest uzależniona od danego UP.
W niektórych można zarejestrować się na bezrobotnego o 9 rano i złożyć wniosek o dotację o 9.01, w innym trzeba posiadać status bezrobotnego przez 6/12 miesięcy.

Fakt i to kolejny raz pokazuje jak działa nasz wspaniały kraj - zamiast ustalić jedne zasady dla całego kraju i uprościć tym samym ubieganie się o kasę to zrobiono jak zwykle -> niech sobie każdy ustalić zasady, które będą mieścić się w określonych ramach a potem się dziwią, że w jednym województwie już kasa praktycznie skonsumowana a w innym nie ruszona w ogóle.

jalowiec

jalowiec

Praktyk

• Użytkownik
  • 153 postów

Skorzystałem z dofinansowania ... z tym że u mnie nie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale Powiatowego Urzędu Pracy - z tak zwanej PUPy ;p:)
W grudniu akurat kończy mi się okres roku czasu po którym pieniądze uzyskane z UP stają się bezzwrotna pożyczką.
Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało a na wszystko odpowiem.

Co się tyczy kwoty ... bo widzę że jest tutaj mały problem z jej ustaleniem :)
jest to 6 krotna średnia krajowa :), zależy w jakim okresie liczona tyle wynosi :)

Jak można wiedzieć... Na jaką działalność dostałeś te pieniądze? Produkcyjna/usługowa/handlowa ?

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów

Jak można wiedzieć... Na jaką działalność dostałeś te pieniądze? Produkcyjna/usługowa/handlowa ?

jasne, to żadna tajemnica, usługi świadczone za pośrednictwem netu i na jego potrzeby.

net-praca.ovh.org

net-praca.ovh.org

Praktyk

• Użytkownik
  • 180 postów

aby skorzystać z tego dofinansowania trzeba posiadać wykształcenie pod kątem branży w której się będzie działało czy jest to niepotrzebne?

ratatirira

Bot Name

Bot Name
  • Advert

SCO

SCO

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1587 postów

aby skorzystać z tego dofinansowania trzeba posiadać wykształcenie pod kątem branży w której się będzie działało czy jest to niepotrzebne?

Wykształcenie "branżowe" daje dodatkowe punkty przy ocenianiu wniosku o dofinansowanie, jednakże nie jest to wymagane :)
Ja akurat otwierałem działalność stricte informatyczną, a wykształcenie humanistyczne ... ale problemu tutaj nie było, zamiast 3 punktów dostałem 1 pkt i tyle :)

Spotkałem się także z takimi przypadkami jak jedna osoba zakładała coś związanego z fotografią, nie pamiętam dokładnie czy jakiś zakład fotograficzny, salon, czy coś, i nie miała wykształcenia w tym kierunku, zatem zaproponowali że skierują ją na kurs fotografii - bądź sama musi dostarczyć potwierdzenie uczestnictwa w takim kursie i ukończenia go, a wtedy dotacja będzie możliwa. To już jednak jest kwestia zależna od samego Urzędu pracy, w każdym w sumie panują inne reguły, inna komisja, inne gusta i humory osób oceniających wnioski :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych