Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga! Kradzież Haseł!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów
  • GG:3195122
Uwaga!

Na 99% ten program, a dokładnie jego admin wykrada hasła i korzysta z nich w innych serwisach np. sejfiku!

Jeżeli jesteś w tym programie to jak najszybciej się z niego wypisz lub nie stosuj w nim tego samego hasła co w innych programach.

Dane admina:
adi984 (Adrian ariannkowski)

Maile:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Po włamaniu na konto zamawia wypłaty (nic tu się nie zda blokada na zmianę numeru konta), a jeżeli nie starcza środków to zamawia reklamy strony:
http://bux.50-zl.pl (bez reflinku).

Bot Name

Bot Name
  • Advert

norbitaly

norbitaly

Maniak

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • GG:10572512
Moim zdaniem każdy program oprócz ustawionego przez użytkownika hasła powinien generować własne indywidualnie dla każdego. Wtedy uniknęlibyśmy tego typu sytuacji i namawiam adminów do wprowadzenia tego typu rozwiązania.

adi1982

adi1982

Maniak

• Użytkownik
  • 1421 postów

Moim zdaniem każdy program oprócz ustawionego przez użytkownika hasła powinien generować własne indywidualnie dla każdego. Wtedy uniknęlibyśmy tego typu sytuacji i namawiam adminów do wprowadzenia tego typu rozwiązania.

A może by tak nie używać takich samych haseł do logowania :icon_mrgreen:
Większość pewnie tak właśnie robi.

A patent kawki widzę kolejny na to wpadł.

megorasz

megorasz

W stanie spoczynku

• Przyjaciel Forum
  • 1470 postów
Przyznam, że ja wszędzie miałem takie samo hasło :icon_cheesygrin: na szczęście nie miałem nigdy takiej sytuacji, że nieuczciwy admin ukradł mi konta. Teraz nie ma bólu, bo w 99% zakończyłem swoją przygodę z klikaniem i konta mam pousuwane/oddane.

Legia Warszawa + Pogoń Szczecin + Olimpia Elbląg + Zagłębie Sosnowiec + FC Den Haag + Juventus Turyn

BRACI SIĘ NIE TRACI!

Guest_pampers_*

Guest_pampers_*
  • Gość

W 60% użytkownicy nie potrafią poradzić sobie z wpisaniem lub wklejeniem wygenerowanego hasła, jeżeli zapomnieli swojego. Wnioski wyciągam po ilości zgłoszeń.
Czyste szmaciarstwo co wyprawia ten koleżka. Może newbie zaczną się zastanawiać zanim zapiszą się do jakiegoś gównianego programu postawionego za 5 zł albo i nawet taniej,
bo skrypt darmowy albo kradziony.

norbitaly

norbitaly

Maniak

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • GG:10572512
Ja tam mam w exelu zapisane hasła do każdego programu inne, oczywiście zdarza się że mam gdzieś takie same ale przeważnie jednego używam w programach do których nie przywiązuje wielkiej wagi. Swego czasu to wszędzie miałem takie same hasła, jednak jednego pięknego dnia coś mnie tknęło by pozmieniać wszędzie i zapisać w exelu. Tak dla bezpieczeństwa.

Co do newbie, nie można umywać ręcę bo koleś słabo znający rynek zapisał się do szajsu, niestety w GP panuje pełna dezinformacja co jest ok a co nie. Generowane hasła wysyłane na maila to chyba nic trudnego by je skopiować, a jeżeli nawet to warto by każdy admin zadbał o mały tutorial co i jak ze screenami ze swoich programów tak by nie było wątpliwości. Nic trudnego tylko trzeba chcieć.

Koleś który kradnie hasła powinien trafić do prokuratora na dywanik, jednak jak to bywa w tym naszym powalonym światku GP, nikt z tym nie pójdzie na policje bo każdy sam się boi nie wiadomo dlaczego i czego. Ostrzeganie jest ok, ale powinny za tym pójść kolejne kroki, a ja jestem pewny że nic więcej w tej sprawie nikt nie zrobi.

piokom123

piokom123

Znawca

• Użytkownik
  • 480 postów
Po co wymyślać jakieś generowane hasła czy inne cuda, skoro admin i tak będzie miał dostęp do wpisywanych przez użytkownika danych?
Na takie przypadki jedynie ustawianie różnych haseł może coś pomóc.

Poza tym adminów powinno zobowiązać się do szyfrowania haseł użytkowników w bazie danych na wypadek nieautoryzowanego dostępu (włamania ;) ). Skrypty typu kasaGPT, darmowe bux'y, itp. tego nie robią (więc w nich obowiązkowo unikalne hasła!).

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów

Po co wymyślać jakieś generowane hasła czy inne cuda, skoro admin i tak będzie miał dostęp do wpisywanych przez użytkownika danych?
Na takie przypadki jedynie ustawianie różnych haseł może coś pomóc.

No to właśnie w tym rzecz, że generowane hasło zwykle by było inne w każdym programie.
Duża część userów by i tak pewnie je po rejestracji zmieniła na "swoje" więc dla mnie to niepotrzebna komplikacja.

Dla mnie niezakodowane hasła to po prostu przestępstwo programisty.
Do dzisiaj czuje niesmak po tym jak zobaczyłem hasła userów w sejfiku na kasie gpt.

Proceder o którym tu piszemy to nie jedyny przypadek.
Neobux informuje o nieudanych logowaniach i miałem 2 próby zalogowania się za pomocą hasła, które stosowałem w programach kasa gpt (w innych serwisach mam różne hasła).

Markonix

Markonix

Maniak

• Użytkownik
  • 1375 postów
Dzisiaj miałem logowanie do panelu admina sejfika za pomocą hasła "drugiego poziomu"..

Pierwszy poziom to hasło proste, które używam do programów, które wiem, że nie dbają o jego ukrycie (np. kasa gpt).
Drugi poziom to hasło bardziej skomplikowane, które używam (łem) do programów mniej atrakcyjnych na CC i do for.. Widzę, że hasło już nie jest bezpieczne...

Szkoda słów, dobrze Wam radzę. Pozmieniajcie hasła, stwórzcie sobie własne algorytmy tworzenia różnych haseł do różnych stron.
Wasze konta nie są bezpieczne!

Walker

Walker

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 3 postów
Zazwyczaj używam różnych haseł przy kontach wartościowych, ważnych ale przy różnych innych typu fora tematyczne zazwyczaj używam tych samych chaseł.

adi1982

adi1982

Maniak

• Użytkownik
  • 1421 postów

Zazwyczaj używam różnych haseł przy kontach wartościowych, ważnych ale przy różnych innych typu fora tematyczne zazwyczaj używam tych samych chaseł.

Dobra rada szkoda że 2 lata po fakcie :icon_twisted:

ScamBusters

ScamBusters

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 608 postów
  • Zainteresowania:Zakupy w TESCO z kartą Clubcard

Dobra rada szkoda że 2 lata po fakcie :icon_twisted:

To przez ten czas nie słyszałeś o czymś takim jak różne hasła ? :P

Użytkownik ScamBusters edytował ten post 25 September 2012 - 00:18

adi1982

adi1982

Maniak

• Użytkownik
  • 1421 postów

To przez ten czas nie słyszałeś o czymś takim jak różne hasła ? :P

http://www.szuwi.com...post__p__716310

Poemat2014

Poemat2014

Stażysta

• Użytkownik
  • 63 postów

Podpisuje się pod tym.

szuwarekk

szuwarekk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 5 postów

ech, co za ludzie...

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Klonad

Klonad