Skocz do zawartości

Nielegalny Hazard W Internecie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Guest_peyot_*

Guest_peyot_*
  • Gość
ostatnio sporo pojawiło się artykułów, że Polak grający przez internet popełnia przestępstwo i grozi za to grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności ?

czy można nadal grać, czy lepiej nie ryzykować ????

Użytkownik slightyboy edytował ten post 20 November 2009 - 12:04

Bot Name

Bot Name
  • Advert

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:To, tamto, siamto, owanto...
To tak jak z pobieraniem nielegalnych plików z sieci...

norbitaly

norbitaly

Maniak

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • GG:10572512
toś mu wyjaśnił, przecież według różnych praw sciąganie jest i legalne i nielegalne. Podobno można pobierać pliki z internetu ale trzeba je usunąć w ciągu 24 godzin z dysku ponieważ ściągnięcie np. gry ma być w charakterze demonstracji.

Ale najbardziej powaliła mnie reakcja policji
http://www.tvn24.pl/...o_z_polski.html

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów

toś mu wyjaśnił, przecież według różnych praw sciąganie jest i legalne i nielegalne. Podobno można pobierać pliki z internetu ale trzeba je usunąć w ciągu 24 godzin z dysku ponieważ ściągnięcie np. gry ma być w charakterze demonstracji.

Nie do końca jest tak jak mówisz - w przypadku aplikacji i gier istnieją wersje Trial czy Demo, natomiast w kontekście filmów wideo nie ma (chyba) zastosowania "zasada 24 godzin", tak samo jak w przypadku niektórych MP3. W końcu istnieją takie sklepy jak iTunes, które oferują pojedyncze MP3 lub też całe albumy w wersji elektronicznej.

Aczkolwiek, teoretycznie, jeśli Twoja działalność piracka nie polega na rozpowszechnianiu a jedynie pobieraniu nie powinno nic Ci grozić, ale... Wcale nie jest to takie oczywiste, bo wszystko zależy od interpretacji prawa - co więcej Unia forsuje ustawę, wedle której można będzie odcinać "downloaderów" od Internetu.

W kwestii bukmacherów i hazardu w sieci - cóż, użytkownikom nie powinno nic grozić, na baczności powinny się mieć raczej firmy organizujące hazard w Internecie, albowiem w pierwszej kolejności ma być blokowany dostęp do tych stron nie zaś karani "hazardziści". Nie mniej jednak, póki nie powstanie precedens nic więcej na ten temat powiedzieć nie można, w końcu ustawa ta nie weszła jeszcze w życie (nie jestem nawet pewien czy została do końca spisana i sprecyzowana).

Takie wyjaśnienie wystarczy, norbi? :)

Ale najbardziej powaliła mnie reakcja policji
http://www.tvn24.pl/...o_z_polski.html

Z kolei ta sprawa pokazuje jak bardzo brakuje u nas jakiejkolwiek organizacji. Skoro policja dostaje pod nos dowody przestępstwa i nie potrafi (nie chce) nic z tym zrobić to jak ma sobie poradzić z hazardem w sieci czy nielegalnym ściąganiem plików. Aczkolwiek rozumiem reakcję "stróżów prawa" - po co szukać autora filmu (pedofilskiego) skoro mamy pod ręką człowieka, który przyznał się, iż nielegalnie pobiera pliki z sieci (bo rozumiem, że w tej sprawie zarekwirowano sprzęt)?

To całkiem logiczne - prostackie, ale logiczne. :)

norbitaly

norbitaly

Maniak

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • GG:10572512
Z tego co wiem to nawet policja nieoficjalnie przyznaje że nie zajmuje się "piratami" którzy pobierają pliki na własny użytek, bardziej skupiają się na rozpowszechnianiu.
Co do pedofila, to trochę ośmiesza naszą policję, widać hierarchia przestępstw jest inna niż mi się wydawało.

Guest_peyot_*

Guest_peyot_*
  • Gość
sejm przyjął ustawę.... hazardową... koniec z graniem przez internet...

dostawca internetu da Urzędowi Celnemu osoby które wchodziły na dane strony bukmacherskie, potem UC da dane Urzędowi Skarbowemu a oni wyślą do banków w okolicy zapytanie czy z tych kont nie było przelewów wygranych i...
mają Cię....
od 1 stycznia 2010.... buuuuuuuuuuuuuuuuuuu

tomi135

tomi135

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 3144 postów
Z tego co wyczytałem to oni coś bardziej strasznego uradzili. Niech żyje wolność i demokracja, śledzenie finansów obywateli jest równoznaczne z przydzieleniem każdemu osobistego szpiega.

Guest_peyot_*

Guest_peyot_*
  • Gość
ale to nie jest śmieszne

od 1 stycznia 2010 nie będziesz mógł grać w internecie na żadnym z portali !!!

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów

sejm przyjął ustawę.... hazardową... koniec z graniem przez internet...

dostawca internetu da Urzędowi Celnemu osoby które wchodziły na dane strony bukmacherskie, potem UC da dane Urzędowi Skarbowemu a oni wyślą do banków w okolicy zapytanie czy z tych kont nie było przelewów wygranych i...
mają Cię....
od 1 stycznia 2010.... buuuuuuuuuuuuuuuuuuu

O czym Ty mówisz? Podaj jakieś źródło.

Z tego co wiem, ustawa hazardowa została dopiero przegłosowana w Sejmie, teraz czeka na akceptację Senatu i podpis "szefa wszystkich szefów" - Kaczyńskiego. Co więcej, dotyczy ona hazardu tzw. "stacjonarnego", reguluje kwestie wideoloterii i automatów o niskich wygranych umiejscowionych poza kasynami. Póki co o Internecie mowy nie ma - sam Tusk mówił, że ta kwestia jest zbyt delikatna i trzeba się nad nią nieco dłużej pogłowić (najprawdopodobniej gra na czas - sprawdza czy dotychczasowa ustawa uspokoi sytuację w kraju). ;)

endefis

endefis

Maniak

• Webmaster
  • 1285 postów
  • GG:2191900
  • Zainteresowania:plane-spotting, train-spotting
PIS już się waha że wszystko za szybko, że błędy i takie tam, więc nie zdziwiłbym się jakby ustawa tak szybko nie weszła w życie. Obawiam się ze senat wyśle ją z powrotem, bo dopatrzą się błędów, więc będą poprawki. Ile to potrwa nie wiadomo, ale jak dla mnie to mogą w tym roku nie skończyć.

Jeżeli mowa o hazardzie w internecie to sprawa jest nieco inna, bo aby to całkowicie zablokować musi być wydana zgoda UE.

slightyboy

slightyboy

» Nie®efo®mowaln¥ ™ «

• Przyjaciel Forum
  • 2431 postów

PIS już się waha że wszystko za szybko, że błędy i takie tam, więc nie zdziwiłbym się jakby ustawa tak szybko nie weszła w życie. Obawiam się ze senat wyśle ją z powrotem, bo dopatrzą się błędów, więc będą poprawki. Ile to potrwa nie wiadomo, ale jak dla mnie to mogą w tym roku nie skończyć.

PiS nie ma nic do powiedzenia, chyba że na etapie prezydenckiego podpisu (aczkolwiek współpracownicy prezydenta twierdzą, że Kaczyński podpisze ustawę o ile będzie zgodna z konstytucją). W Senacie większość ma PO więc głosowanie jest w zasadzie przesądzone i nawet jeśli senatorzy zechcą zgłosić poprawki, będą one głosowane przez Sejm jeszcze dzisiaj. Jak więc widać tempo jest bardzo szybkie (jak nigdy - ale wiadomo, populizm) i wygląda na to, że wszystko odbędzie się zgodnie z zapowiedziami Tuska (mówił, iż ustawa ta znajdzie się na prezydenckim biurku jeszcze przed końcem listopada). ;)

Pamiętajmy jednak, że w ustawie tej nie ma mowy o Internecie - wg mnie, dopóki peyot nie przedstawi wiarygodnych dowodów/źródeł nie ma powodów do paniki (z aktualnościami jestem za pan brat, a mimo tego nie spotkałem się ze stwierdzeniem, iż ustawa ta dotyczy w jakimkolwiek stopniu Internetu).

Użytkownik slightyboy edytował ten post 20 November 2009 - 12:36

sieger

sieger

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 666 postów
i tak paypal nie akceptuje hazardu

JereManU

JereManU

Maniak

• Użytkownik
  • 1311 postów
A co kogo PP interesuje? Podaj wiarygodne źródło to możemy pogadać, zresztą nawet jeśli się do Internetu dobiorą za kilka lat, to są inne sposoby na obstawianie. Swoją drogą bukmacherka to dla mnie nie hazard, tutaj liczy się wiedza i umiejętność przewidywania, nie wiem kto mógł to sklasyfikować pod taką dziedzinę.

tediboyz

tediboyz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 588 postów

A co kogo PP interesuje? Podaj wiarygodne źródło to możemy pogadać, zresztą nawet jeśli się do Internetu dobiorą za kilka lat, to są inne sposoby na obstawianie. Swoją drogą bukmacherka to dla mnie nie hazard, tutaj liczy się wiedza i umiejętność przewidywania, nie wiem kto mógł to sklasyfikować pod taką dziedzinę.

A jednak ludzie na niej żeby zjedli i wielu graczy lądowało w rynsztoku. Co do hazardu w internecie to owszem w pracach nad ustawą pojawiały się głosy, że znajdzie się w niej zapis o całkowitym zakazie uczestnictwa mieszkańców PL w tym procederze jednak sam Tusk powiedział, że się z tego zapisu wycofują i tak jak ktoś napisał to powyżej "muszą się tej kwestii dokładniej przyjrzeć".

abcdefghijklmnop

abcdefghijklmnop

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1909 postów
Jednak Senat żadnych poprawek nie chciał i przyjął ustawę w takim kształcie jakim dostał.

Teraz jedyna nadzieja w Prezydencie, ale on raczej podpisze. Mam nadzieję, że jednak odda ustawę do TK i oni znajdą jakieś niezgodności z konstytucją.

kaskader

kaskader

Maniak

• Użytkownik
  • 1357 postów

A jednak ludzie na niej żeby zjedli i wielu graczy lądowało w rynsztoku.

Ilu ludzi ląduje w rynsztoku przez alkoholizm? Różnica tylko taka, że na alkoholu państwo zarabia od zawsze, a jeśli chodzi o hazard, dopiero teraz zobaczyli jakie im pieniądze przez palce przeciekają (ale chyba aż tak głupi nie są). Poza tym ciężko jest im wymyślić coś, co trzymałoby hazard w ryzach.

pabloss

pabloss

Dyskutant

• Użytkownik
  • 329 postów
Oby Bukmacherki w necie nie zakazali, reszta mnie nie interesuje ;p

abcdefghijklmnop

abcdefghijklmnop

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1909 postów
Na razie w tej ustawie nie ma nic o bukmacherach internetowych, ale nowe są w drodze i jeśli Komisja Europejska nie wyrazi sprzeciwu to o graniu przez neta pewnie zapomnimy.

Większość twierdzi, że hazard ich nie interesuje i do obecnej uchwalanej ustawy nic nie mają. Jednak jest kilka zapisów, które dotyczą sporej części osób. Wisła czy Lech mają bardzo dużo kibiców, więc los tych klubów pewnie nie jest obojętny dla nich. W ustawie hazardowej ma być zakazane reklamowanie się, więc loga bet-at-home i BetClic znikną z koszulek tych klubów, a wraz z nimi po kilka mln zł. 1 liga straci sponsora, którym jest Unibet. Legia jest sponsorowana przez bwin. Nie w takim stopniu jak w przypadku Lecha czy Wisły, ale jakieś pieniądze dostaje.

DzieckoNadziei

DzieckoNadziei

Nowicjusz

• Użytkownik
  • 24 postów
Co innego legalność, a co innego wykrywalność. Hazard internetowy w Polsce jest nielegalny od dawna.

Dużo też zależy od przyjętej definicji hazardu. Możliwe, że bukmacherka się na tę definicję nie załapie (losowość? jaka losowość? na boisku nie ma przypadku).

Użytkownik DzieckoNadziei edytował ten post 20 November 2009 - 21:13

Bot Name

Bot Name
  • Advert

tediboyz

tediboyz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 588 postów

Ilu ludzi ląduje w rynsztoku przez alkoholizm? Różnica tylko taka, że na alkoholu państwo zarabia od zawsze, a jeśli chodzi o hazard, dopiero teraz zobaczyli jakie im pieniądze przez palce przeciekają (ale chyba aż tak głupi nie są). Poza tym ciężko jest im wymyślić coś, co trzymałoby hazard w ryzach.

Takie już nasze władze, że budzą się do działania po fakcie a prawda taka, że boom na obstawianie itp. zaczął sie z dobre 10 lat temu i wtedy trzeba było się tym zając a teraz będą działać szybko bo wybory się zbliżają i trzeba zadbać o elektorat "konserw".

Hazard, był jest i będzie kwestia tylko, żeby to porządnie uregulować. Dla mnie bezsensem jest zakazywać hazardu w internecie, czemu kolejny raz mamy być zaściankiem Europy? Firmy od buków internetów jak np. SportingBet są normalnie notowane na giełdzie londyńskiej i nikt z tego nie robi problemu.

Nie rozumiem tego kraju i chyba do końca życia nie zrozumiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych