Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga Wirusy...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów
Kur.... co jest panowie? Kilka wirusów w PTP Eurobiznesu podczas klikania w netreklamie! ;)

Użytkownik anthony edytował ten post 03 May 2008 - 00:32

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Guest_pampers_*

Guest_pampers_*
  • Gość
Dział kontakt na przyszłośc - nie mam obowiązku sprawdzać forum co chwilę.

Może jakieś konkrety jaki wirus co i jak żeby łatwiej byłoby mi to zlokalizowac?

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów

Dział kontakt na przyszłośc - nie mam obowiązku sprawdzać forum co chwilę.

Może jakieś konkrety jaki wirus co i jak żeby łatwiej byłoby mi to zlokalizowac?

Spokojnie Pampi,bez nerwów.Pisałem głównie po to aby userów poinformować,Ciebie miałem zamiar zawiadomić mniej więcej dopiero teraz.To,że w lekkich nerwach i na szybkości pisałem tamteog posta to już szczegół ;) Aha moje wyrażenie

Kur....

jest oczywiście o tym zwierzu(kur=kogut) :)

Skrin z dziennika infekcji w nodzie(informacje poufne krzywą kreską ale zamazałem): SKRIN Aha zdarzenie na samej górze nie ma nic z tym wspólnego,dlatego zamazałem.Pechowy klik miał miejsce w netreklamie,w dziale płatne linki.By the way może skoro są puszczane kliki PTP w zwykłych reklamach/linkach moze warto by i tam napisać notke,że mogą być wirusy?

Guest_pampers_*

Guest_pampers_*
  • Gość
Klikałeś w innych serwisach i co, było wszystko ok? Bo to już 2 raz jak ktoś mi mówi że w netreklamie jak klika w ptp moje to jest wirus.. Czyli może to nie u mnie problem?

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów

Klikałeś w innych serwisach i co, było wszystko ok? Bo to już 2 raz jak ktoś mi mówi że w netreklamie jak klika w ptp moje to jest wirus.. Czyli może to nie u mnie problem?

nie klikałem dziś za bardzo z braku czasu,zaraz poklikam.No nie wiem ,ja otworzylem link z bannerem EB wyskoczylo pytanie 'czy zapisać plik?' klikam na anuluj a tu mimo to juz cos sie sciągało na kompa i trzykrotnie wyskoczylo ostrzezenie od noda.

EDIT: nie wiem panowie(gamelover i pampers) co jest nie tak,ale coś jest .Klikam button EB w netreklamie,wyskakuje strona główna EB(to nie było PTP) i znowu tak samo jak za poprzednim razem ;) Ale co ciekawe po 'normalnym' wejściu na strone EB,logowaniu sie itp nic nie wyskakuje. W ogle to tylko ja tak mam,czemu nikt się nie wypowiada?

Użytkownik anthony edytował ten post 26 April 2008 - 23:18

Guest_pampers_*

Guest_pampers_*
  • Gość
Właśnie poklikałem w netreklamie i w płatnych klikach przy reklamie zupełnie nie związanej z EB też wyskakuje mi ten wirus.. Czyli raczej nie EuroBiznes jest winny, skoro to już 2 zawiadomienie że coś jest nie tak z klikaniem w netreklamie. Poza tym nikt nie złożył żadnego doniesienia na wirisy w moim ptp.

Guest_gamelover_*

Guest_gamelover_*
  • Gość
Postaram się zlokalizować problem w miarę najkrótszym czasie. Dziwi mnie to, gdyż ostatnio nic nie modyfikowałem w plikach bezpośrednio a wcześniej, nie było żadnych skarg w związku z wirusami

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów

Postaram się zlokalizować problem w miarę najkrótszym czasie. Dziwi mnie to, gdyż ostatnio nic nie modyfikowałem w plikach bezpośrednio a wcześniej, nie było żadnych skarg w związku z wirusami

Zaczynam mieć farme wirusów z netreklamy :) 'User Antek farme wirusów miał'<nuci> żarty,żartami ale przebywjąc nawet na stronie głównej netreklamy(dokładniej na stronie z zarobkami) w nic nie klikając taka sama procedura jak wyżej-3wirusy. :)

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów
Gameloverze myślałem,ze już jest wszystko w porzadku,że zadziałałeś i klikam od wczoraj znowu w netreklamie.Dziś znowu potrójna infekcja.Tak w ogóle to to dosć grozny,trudno usuwalny wirus. Czy zamierzasz wreszcie coś z tym zrobić? :)

Swistakenator

Swistakenator

Początkujący

• Oczekujący
  • 44 postów
Trudno usuwalny to on może i jest - w netreklamie nie klikam - ale wirusy typu AdWare to są raczej takie wirusy , które denerwują człowieka tym, że wywalają ci jakieś reklamy, więc raczej o pliki/hasła to nie macie co się martwić... Ale mogę się mylić.

Adis

Adis

Maniak

• Użytkownik
  • 1134 postów
Anthony, a jak klikasz w strony inne, aniżeli Eb to też pojawia się wirus?

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" ~ Edward Abbey / Zajrzyj na Wyszczekany.pl

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów

Anthony, a jak klikasz w strony inne, aniżeli Eb to też pojawia się wirus?

Adis ostatnie infekcje z EB nie miały nic wspólnego.Ostatnia infekcja była podczas przebywania na stronie z PTP w netreklamie :)

No kur....czątko :) to już jest naprawde wkurzające-omijajacie szerokim łukiem wszelakie strony netreklamy!

Przed cwhilą podczas klikania w Dolarku,klikam w link z bannerem bez-minimum wyskakuje strona netreklamy i znowu potrójna infekcja :)

Użytkownik anthony edytował ten post 28 April 2008 - 22:45

Guest_gamelover_*

Guest_gamelover_*
  • Gość
A ja wciąż nie mam pojęcia, skąd te wirusy się biorą. Struktura pliku odpowiedzialnego za PTP jest identyczna z tą w bez-minimum. Hmm

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów
Gamelover poskanuj moze czymś innym niż avastem.U mnie nod to wyłapuje....a jeśli np Tobie avast tego nie wykrywa tylko przepuszcza to masz tego pełno,aż strach się bać...

Tak sobie myśle,ze dziwne trochę jest to,że nie za kazdym razem przy przebywaniu na stronie są te infekcje.Może zatem to jakiś banner z rotatora czy co? Sam nie mam pojęcia co to i skąd,ale na pewno pochodzi to z netreklamy.

EDIT: po raz kolejny 'potrójne zakażenie' ....luz.... Tym razem miałem słuchawki na uszach i podczas ładowania sie netreklamy na dole w pasku przeglądarki ładowało jakąś strone o poczatku 'www2. ' Niestety nie zdążyłem spamiętać całej strony.Następnie łączyło się z adresem IP(jest on na skrinie-cały czas ten sam infekuje) . Tym razemn miałem słuchawki na uszach i juz podczas łączenia sie z tym IP słyszałem odgłosy uprawiania seksu.Tak jakby jakiś filmik w tle gdzieś był puszczony.

Zrób cos z tym Gameloverze-sporo osób ma avasta(nawet i Ty...) który akurat w ochronie w czasie rzeczywistym jest gorszy od NODa i prawdopodobnie nie wykrywa i nie blokuje tego :)

W ogóle czy tylko u mnie wystepują te wirusy?Nikt inny nie trafił? Bo moze myślicie,że wymyślam sobie :)

Użytkownik anthony edytował ten post 29 April 2008 - 01:42

anta

anta

Desperados

• Root Admin
  • 9486 postów
Problem nadal nierozwiązany.
Chodzi o trojana Win32.Monder.
Jeszcze przed powstaniem tego tematu informowałam o tym pampersa a także gamelovera (przez kontakt na stronie)
Informacje o nim pojawiały się po wejściu na ich strony, poczatkowo sądziłam, że dotyczy to reklam PTP, ale po kilku dniach stwierdzam, że nie tylko.
Nie znam się, ale być może trojan ma zgłaszać się losowo i utkwił na dyskach czy serwerze, bo pojawia się chaotycznie i w różnych miejscach.
Dzisiaj w NetReklama Kaspersky lokalizował:

- banner EuroBiznesu
- link Ksiegarni Rozwojowej "Tylko dla ludzi mierzących..."
- link "Klik dla Admina"

Za każdym razem:

wykryto: koñ trojañski Packed.Win32.Monder.gen URL: http://89.188.16.62/...2...60&cr=23_12

Rozpoczyna pobieranie pliku:
wmvcodec2.03.exe
Typ pliku: Application
Adres: http://89.188.16.62

(tu ktoś miał ten problem: http://forum.dobrepr...ic.php?t=235630 )

homer

homer

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 2273 postów
A moze dobrym pomyslem bedzie zablokowanie adresu "89.188.16.62" na firewallu dopoki problem nie zostanie rozwiazany.

anthony

anthony

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 622 postów

A moze dobrym pomyslem bedzie zablokowanie adresu "89.188.16.62" na firewallu dopoki problem nie zostanie rozwiazany.

No moz.e i dobrym rozwiązaniem ale tak jhak mówisz-na krótką mete.Strach aż pomyśleć ile osób ( w tym np admini tacy jak Gamelover,Simonnt) używają Avasta który tego nie wykrywa/nie blokuje :) By the way Homerze-Twoje podpisy pod postami i linki do nich są rozbrajające :)

Anto no ja tego trojana nie mam,ale całkiem możliwe że rozłączenie połączenia gdy wyskakuje komunikat od NODa o wirusie(jest to na skrinie) zapobiega przedostaniu się tego trojana. No ja szczerze najpierw byłem pewien,ze te infekcje pochodzą od Eurobiznesu i nawet tytuł tego tematu był inny :icon_wink:Ale to wszytsko jest z netreklamy,ale masz racje-dziwne jest to że te wirusy wyskakują 'losowo'

Tak w ogóle to nie wiem czemu niektórzy narzekają na mnie,że nic nie wnosze do forum i w ogóle :) Przecież ja jestem takim dobrym userem-aferzystą :) :P Najpierw walczyłem o zrywające się ramki-tak aby ułatwić nam(czytaj klikaczom,userom) życie,ponadto powiadamiam o wirusach,staram sie pomóc w tej sprawie.Tak sobie myśle,że gdybym był Szuwarkiem to wyróżniłbym usera o nicku 'anthony' na najlepszego usera kwietnia :) :) Sorry za offtop,ale humorek mi powrócił :)

izimen

izimen

Nowicjusz

• Oczekujący
  • 1 postów
Powiem tak. U mnie wirusów żadnych nie ma. A jak będą to trza jakoś z adminem strony skontaktować.

Użytkownik strusp edytował ten post 30 April 2008 - 06:00

megorasz

megorasz

W stanie spoczynku

• Przyjaciel Forum
  • 1470 postów
i jak tam, coś się zmieniło? bo odkąd przeczytałem, że są wirusy to przestałem klikać :icon_rolleyes:

Legia Warszawa + Pogoń Szczecin + Olimpia Elbląg + Zagłębie Sosnowiec + FC Den Haag + Juventus Turyn

BRACI SIĘ NIE TRACI!

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Guest_gamelover_*

Guest_gamelover_*
  • Gość
Zgodnie z sugestią anthonyego, zainstalowałem NODa jednak żadnych wirusów na stronie netreklamy mi nie wykrył.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych