Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tragedia - nie da się korzystać z forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Thomaszek

Thomaszek

Uzależniony #93

• Użytkownik
  • 2135 postów
No ja rozumiem, że teraz każdy chce zarobić jak najwięcej - widzi te kolorowe reklamy nowych telefonów, wakacji za granicą czy proszku do prania, który według speców od marketingu MUSISZ mieć.

Teraz tylko pytanie:

Czy z tego powodu forum musi wyglądać jak choinka i nie pozostawiać innej możliwości jak ucieczka do konkurencji?

Gdy wchodzę na to forum (Mozilla 1.7) to póki mam jedną stronę z podwójnym banerem u góry, i Jambą na dole jest jeszcze "nieźle".

Koszmar zaczyna się, gdy korzystam z dobrodziejstw Mozilli - otwieranie kilku paneli.

Normalnie mogę ich otworzyć 20-30 i wszystko działa jak należy. Niestety, ale to forum jest jakieś inne. Otworzenie 5 paneli potrafi spowodować błąd, że przeglądarka zostaje natychmiast zamknięta lub po prostu zawieszenie się wszystkich stron...

Jest to bardzo uciążliwe i dlatego spadła moja frekwencja na tym forum bardzo mocno.

Czy jest możliwość zrobienia czegoś z tym? Podejrzewam, że to Adkontekst tak beznadziejnie zoptymalizował swój cudowny kod i są te problemy. Może nie mam nowego komputera - Athlon 1700, 256 ram, ale czy z tego powodu, że nie stać mnie na Intel Pentium DUAL core mam omijać to forum szerokim łukiem? Pewnie nawet zmiana procesora by nie pomogła... Jak getpaid przędzie każdy widzi, więc nie zamierzam zmieniać go w najbliższym czasie by się przekonać.

Jeśli możesz coś Szuwarku zrobić to będę bardzo wdzięczny. Przed zainstalowaniem Adkontekst (jakiś czas temu) było wszystko ok.

To na tyle. Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

szuwarek

szuwarek

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 4740 postów
Faktycznie - AdKontekst stopuje na kilka sekund ładowanie strony, cóż, mogę tylko podziękować "życzliwym" za to że zastąpił googla.

Reklamy w jakiś sposób częściowo rekompensują koszty utrzymania forum, natomiast dla Adkontekstu alternatywy w tej chwili nie mam. Romans z OnetKontekst okazał się porażką.

Odnośnie szybkości: jakis tydzień temu zmieniony został serwer na którym stoi forum, w moim odczuciu dało to niezłego kopa w szybkości ładowania strony. Myślimy również o rezygnacji z kilku niepotrzebnych hacków, które dodatkowo mogą spowalniać skrypt, niebawem coś powinno ulec dalszej poprawie.
Nos do góry, jakoś to będzie! :-D

amfre

amfre

Uzależniony||Uzależniona

• Oczekujący
  • 1595 postów
Jak juz powstal temat to tez sie wypowiem. Korzystam z Mozilli. Przy otwarciu wielu paneli oczywiscie troszke szybkosc spada, ale nie to sa najgorsze problemy. Otoz czasami nie laduja mi sie zadne grafiki poza banerami (w tym ikonki wskazujace nowe posty), wiec zaczalem odpalac forum w IE. Efekt byl taki, ze przy co drugim przegladaniu odpalalo mi sie nieskonczenie wiele okien z forum VCF o_0 Jedynym wyjsciem byl szybki kill procesu. Tak wiec jestem troche w kropce. Staram sie korzystac jednak z Mozilli, jakos bez obrazkow doszukuje sie nowych postow, ale ciezko...

Thomaszek

Thomaszek

Uzależniony #93

• Użytkownik
  • 2135 postów
Cieszę się Szuwarku, że się starasz polepszyć działanie - nie traktuj mojego postu jako atak na Ciebie, bo tego nie mam na myśli :).

Rozumiem, ze koszty z reklam starają pokryć utrzymanie - choć i tak to pewnie się nie pokrywa. A Ci "życzliwi" to rzeczywiście nie mają co robić chyba ;).

asmiodmsas

asmiodmsas

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 2975 postów
Ja mam Firefoxa, na szybkość jakoś nie narzekam,
tylko fakt, choineczkę nam ładną szuwarek zrobiłeś,
teraz czekamy na prezenty.

:) joke, to wszystko wina rządu!
Czas bannerka wygasł - dziękujemy.

Mickey

Mickey

Rekin forum

• Oczekujący
  • 746 postów
opera -> preferences -> webpages -> no images

chodzi jak zawsze

ZKS

ZKS

Dyskutant

• Zbanowany
  • 327 postów
a jak ktoś nie ma opery?

Mickey

Mickey

Rekin forum

• Oczekujący
  • 746 postów
to
www.opera.com

Thanatos

Thanatos

Zbereźnik

• Root Admin
  • 1364 postów
  • GG:779519
a jeszcze mozna wyciąć banery ze stopek i na pewno bedzie działać.

Ja w domu mam IE z nakładka Maxthona oraz w pracy OPERA (rulez - w domu nei moge zainstalowac bo żona krzyczy :) )
Za pozycjonowanie forum odpowiada Zgred seo.zgred.pl.

ZiK

ZiK

Zaawansowany

• Oczekujący
  • 547 postów
zainstaluj sobie wtyczke Adblock i powycinaj nie interesujace cie banery i wszystko bedzie chodzic jak nalezy
www.zik.world.prv.pl < www.rastapage.pl

tak.nie

tak.nie

Znawca

• Zbanowany
  • 419 postów
polecam program tweak-xp tam możesz poblokować reklamy i popupy :)[/glow]

webmichel

webmichel

Zaawansowany

• Oczekujący
  • 675 postów
wszyscy zablokujecie sobei reklamy a kto bedzie klikal :):P
a szuwarek co ci zyczliwi ludzie zrobili ze pozegnales sie z google ??
[url=http://servnetpro.com][b]ServNetPro.Com

Thanatos

Thanatos

Zbereźnik

• Root Admin
  • 1364 postów
  • GG:779519

szuwarek co ci zyczliwi ludzie zrobili ze pozegnales sie z google ??

zaklikali mu na śmierć adsensa - tak jak mnie kiedyś.

Po prostu "źli ludzie to byli" - a za co ? za prowadzenie forum :)
Za pozycjonowanie forum odpowiada Zgred seo.zgred.pl.

webmichel

webmichel

Zaawansowany

• Oczekujący
  • 675 postów
przed takim czyms mzoan sie chronic :D
[url=http://servnetpro.com][b]ServNetPro.Com

krolik115

krolik115

Zaawansowany

• Oczekujący
  • 605 postów
jak chronic?

varle

varle

Praktyk

• Oczekujący
  • 181 postów
Może warto załozyc jakis rachunek bankowy (Eg,MB,PP itd) i tam można byłoby wpłacac datki na rzecz forum,co przynajmniej po czesci pozwoliłoby pokryć cześć kosztów utrzymania forum. Mi sie wydaje ,że to jest dobry pomysł bo wtedy moznaby zrezygnowac z czesci reklam umieszczanych na forum.Takie rozwiaznie praktykuje sporo stron ( w szczegolnosci z linkami do programow p2p i zazwczyaj zdaja one zadanie)

anta

anta

Desperados

• Root Admin
  • 9486 postów
Pomysł powraca co jakiś czas w różnych wersjach.
Ale Forum Virtual Cash zawsze było, jest i mam nadzieję - nadal będzie - niezależne.
Także finansowo.

Thomaszek

Thomaszek

Uzależniony #93

• Użytkownik
  • 2135 postów
Poza tym tych datków to pewnie ledwo starczyło by na dobre 0.7l, aby pomysł opić :P.

Get-Paid

Get-Paid

Początkujący

• Zbanowany
  • 35 postów
no ja zainstalowałem opere ale niema tam coś takiego
webpages -> no images
hmm a macie jakis program który blokuje te duze boksy reklamowe ??
[b][size=18]<span style='color:red'> :twisted: Get-Paid</span> :twisted:

Bot Name

Bot Name
  • Advert

daryoosh

daryoosh

Maniak

• Oczekujący
  • 1080 postów
Firefox z AdBlockiem dziala super, zostaja mi bez zadnych dodatkowych dzialan 2 male buttony pod pierwszym postem, ktore tylko 'PPM -> AdBlock Image' i tez ich nie ma. Nie widze reklam, nie widze problemu. Tylko, ze nikt nie bedzie chcial kupowac reklam, ktorych nie widac.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych