Skocz do zawartości


Zdjęcie

U W A G A !!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
anta

anta

    Desperados

  • Root Admin
  • 9486 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:z Wenus ;P


Proszę o wzmożoną uwagę przy zawieraniu wszelkich transakcji.

Od kilku dni na forum rejestrują się nowi uzytkownicy, przybierając nicki zbliżone do loginów uzytkowników z dużym stażem.
Może to przypadek, a może celowe działanie.


W ostatnich dniach:

W dwóch osobach i na dwóch róznych GG - cmpfou

Dwa dni temu zarejestrował się jakubwłodarczyk - róznica jednej kreseczki - nasz znany użytkownik jej nie ma w literze Ł

Teraz qwerty1000 - nick rózni się jednym zerem od loginu użytkownika który cieszy się zaufaniem w wymianie walut.

To może przypadek, ale wygląda na przemyślane działanie kogoś, kto zna forum, uzytkowników i może mieć niedobre zamiary.

Proszę o uważne sprawdzanie rozmówców i nie zalatwianie spraw przez GG oraz żądanie potwierdzenia tożsamosci rozmówcy przez PW.
Podawane GG najlepiej wrzucić w szukarkę forum.


W załączeniu porady - autor strusp

[b]Wymiana MoneyBookers na inne systemy płatności jest zabroniona - więc bądź bardzo ostrożny. Cofnięcie takiej transakcji jest wysoce problematyczne, bo robisz rzecz zakazaną przez MoneyBookers. Nie licz na to, ze jak ktoś cie oszuka, to uda ci się łatwo odwołać transakcję.

Bądź sceptyczny jeśli jakiś nowicjusz zaoferuje ci wymianę na bardzo atrakcyjnych warunkach. Gdy się mimo wszystko na to zdecydujesz, BEZWGLĘDNIE żądaj, by to druga strona pierwsza dokonała wpłaty.

Tylko osobom z wieloma(naprawdę wieloma) udanymi wymianami w długim okresie czasu można na tyle zaufać, by pierwszemu dokonać wpłaty

Najlepiej ignoruj prośby o wymianę przez gadu-gadu albo inny komunikator. Szczególnie składane przez anonimowych nieznajomych.

Czasami oszuści podają się za kogoś innego. Zadaj sobie trudu i sprawdź nr GG w profilu użytkownika na forum. Opłaca się to zrobić, niż później płakać!

Weryfikacja, weryfikacja i jeszcze raz weryfikacja!
Zapytaj o konto partnera wymiany w tym samym systemie płatności. Wyślij 1c na podane konto - tak sprawdzisz czy podawane przez niego informacje są spójne.

Aby potwierdzić tożsamość, wyślij email korzystając ze skryptu forum a następnie zapytaj o jego treść. Jeśli dana osoba ma wyłączone wyświetlanie maila w profilu, poproś o włączenie tej funkcji

Poszukaj na forum informacji o partnerze wymiany.

Staraj się stopniowo zwiększać rozmiar wymienianej kwoty - chyba, że robisz to z forumowiczem bardzo znanym z udanych wymian.  

MB: Jedyna rada: miec dobra bajeczke że nie dostało sie zamówionej usługi. Sam nie próbowałem, ale to powinno zadziałać. Jakie dowody przedstawi oszust, że dostarczył towar/uslugę? Szansa na odzyskanie pieniędzy jest spora.
Albo anonimowo donieść, że wymienia pieniądze i jeszzce przy tym oszukuje, poprosić MB o zawieszenie konta lub wprowadzenie restrykcji z wyciągniem z niego pieniążków.
Jesli chodzi o providera to z reguły istnieje adres [email protected] i tam można wytłuszczyć powody. Policji nie ma co ciągac, bo kwoty są z reguły za niskie.

O zwrocie w e-goldzie można zapomnieć..Bot Name

Bot Name
  • AdvertUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych