Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podatki...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

tOOnY

tOOnY

Dyskutant

• Oczekujący
  • 233 postów
  • Zainteresowania:kompy, muza i kasa :]

a pan Rafasta to juz na 100000000000% płaci podatki od dochodu uzyskanego z hajcu  
Bo pan Rastafa na Hajcu pewnie zarabia, tylko nam daje 20gr na miesiac zebysmy my czasem za duzych podatkow od dochodow nie placili...

Ot tak, pewnie nie chce zebysmy MY czasem za wysokie podatki od zarobku z Hajcu zarobili :P Troskliwy jest :P

Ale uwazajcie!
Jak za 5 lat uzbieracie minimum do wyplaty (25zl), to p. Rastafa odbierze wam swoj podatek od wyslania przekazu (5zl ;))

I wtedy zostanie wam 20zl, wtedy nie odawiajcie fiskusa...

-------------------
Takie spojrzenie w krzywym zwierciadle...

I po co to było ?

Bot Name

Bot Name
  • Advert

challenger

challenger

Nowicjusz

• Oczekujący
  • 24 postów
czyzby zas klutnia :?: :?

gruduś

gruduś

Maniak

• Oczekujący
  • 1242 postów
To sie robi trochę nudne.. Skoro uważacie, że na firmie get-paid zbija sie takie kokosy, to prosze bardzo - zainwestujcie w skrypty i pokażcie co potraficie....

Mam szczerze powiedziawszy dość najeżdzania na Hajc i Rastafę, niektóre tematy to jawne prowokacje, które maja sam nie wiem do czego prowadzić... Nie podoba sie Hajc? Nie widze problemu, jest taka ładna opcja, która nazywa się... wypisz.

Jeżeli chcecie krytykowac to niech to bedzie krytyka konstruktywna, oparta na wiedzy i faktach... bo to tutaj odwalają niektórzy jest smieszne... ale potem to oczywiscie Rastafa bedzie winny... :P

lacinka

lacinka

Uzależniony||Uzależniona

• Oczekujący
  • 1720 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne niemal....
niewątpliwie prowokacyjne teksty pozostaja bez echa, bo rastafa walczy pewnie z doskonaleniem forum.o to,abysmy przypadkiem nie rozpasali się konsumpcyjnie dbają czerwone pijawki ,jak pisze korwin mikke, a to ze rastafa ma wygórowane minimum, to popatrzcie tam, gdzie trzeba zrobić 100 $ i nigdy nie mamy pewnosci ,ze nie pracowalismy ku chwale wm i za frico.

mani

mani

Stażysta

• Oczekujący
  • 87 postów
Powrocmy na chwile do tematu, bo sie troche zmartwilem, w tym roku troche zarobiem, bedzie nawert pare kawalkow,i chcialbym wiedziec w jaki sposob mam sie ta kasa podzielic z panstwem (najlepiej to bym sie nie dzielil), z tego co tu zrozumialem, to jezei zarabiam mniej niz 2000PLN/msc to jestem zwolniony z placenia, czy to prawda :?:

jpsan

jpsan

Dyskutant

• Oczekujący
  • 252 postów
no niby prawda , że 2000 tyś. ale co z ludźmi którzy np. pracują "normalnie" ? ( np. -ja ) Oni zawsze przekroczą ten próg no nie. A to co zarobią na gpt to już szara strefa....Nic tylko nasłać policję skarbową :P albo dać im adres tego forum :P

ps. i nie na miesiąc 2000tyś. tylko na rok. jakby tak było jak piszesz to większośc Polaków nie płaciła by podatków...
fajnie jest wrócić :D

rzeznik

rzeznik

Praktyk

• Oczekujący
  • 175 postów
O ile sie orientuje handel w internecie nie jest opodatkowany, wiec teoretycznie nie mozna sie do niczego przyczepic - ty sprzedajesz swoj czas a ktos go kupuje...(vide aukcje internetowe)

Jezeli jednak trzebaby bylo placic to oczywiscie musielibyście odprowadzac 19% od waszego dochodu rocznego.

A kwota tzw wolna od podatku w tym roku wynosila o ile dobrze pamietam 2700 zl (+/- kilkanascie zlotych)
Czyli jezeli nie masz innego dochodu i w czasie roku podatkowego uzyskales kwote mniejsza niz 2700zl to nie masz sie czym martwic - US nic ci nie moze zrobic, nie musisz skladac zadnych rozliczen itd.

Piciu

Piciu

Dyskutant

• Oczekujący
  • 346 postów
aukcje są opodatkowane. Pamiec mnie chyba nie myi, ale jak na Alegro przekroczysz 1 tys to musisz sie rozliczyc, nie wiem kto to przestrzega, ale czytałem regulamin i tak było. Chyba ze sie cos zmieniło

Bot Name

Bot Name
  • Advert

fashionelka

fashionelka

Stażysta

• Użytkownik
  • 62 postów

Szczerze mówiąc to ja już nawet nie orientuje się w tych wszystkich opodatkowaniach. Jeżeli chodzi o mnie to wszystkimi sprawami rozliczeniowymi zajmuje się moja księgowa. Musiałabym sobie zerknąć na stronę informacyjną https://urzadskarbowy.eu , bo tam jest sporo wiadomości w tym zakresie oraz można znaleźć wszelkie papiery, które są potrzebne do rozliczenia. W sumie i wy możecie sobie tam zajrzeć. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych