Skocz do zawartości

Zdjęcie

bukmacherstwo internetowe w Polsce - nielegalne...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

szuwarek

szuwarek

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 4740 postów
Zgodnie z artykułem
http://gospodarka.ga...81,2475201.html
okazuje się że i bukmacherka w Polsce jest nielegalna. Tak więc zdania w opisach tych systemów brzmiące podobnie do: "wszystko jest całkowicie legalne a przychodów nie trzeba odprowadzać do Urzędów Skarbowych" są nieprawdziwe (zdje się że i na VC coś podobnego zamieściłem, przepiusując z innych serwisów)
Polska to ciekawy kraj...

Bot Name

Bot Name
  • Advert

kubazorro

kubazorro

Uzależniony||Uzależniona

• Zbanowany
  • 2888 postów
lol

PS
hmm mam nadzieje ze nie pozamykaja bukow
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Makawity

Makawity

Stażysta

• Oczekujący
  • 76 postów
  • Zainteresowania:wonderfull world
2,44 z artykul?!
Pogięło ich czy to tylko przypadek mega-megalomanii?

Na sczęście miałem w kompku jeszcze modem, połączyłem się przez ten ich numer i sczytałem wszystkie 4 arty na ten temat
Wielkich rewelacji tam nie ma, ale choćby dla otrzeźwienia warto zajrzeć, jednak nie za 2,44 czy nawet za 4,88 z 3 arty!

mrkiniu

mrkiniu

Praktyk

• Oczekujący
  • 100 postów
http://nowemedia.hom...article&sid=433

Tutaj jest część artykułu.

Alpicture

Alpicture

Dyskutant

• Użytkownik
  • 333 postów
hehe... W kraju w którym główna izba skarbowa wynajmuje biura od obcego wlaściciela nieruchomości i jednocześnie płaci mu tyśące $ m-cznie... wszystko jest możliwe.

Kronos

Kronos

Wieloryb forumowy

• Oczekujący
  • 841 postów
http://polityka.onet...EM=1221918&MP=1

:-/

Jack

Jack

Nowicjusz

• Oczekujący
  • 2 postów
Warto zauważyć że opinie przytoczone przez prawników MF są opiniami, oznacza to że nie maja ŻADNEGO potwierdzenia w polskim prawie.

druga sprawa to że jesteśmy teraz w unii i pewne regulacje prawne nas obowiązują jesli polskie prawo o tym nic nie mówi. A w nim czytamy, nie wchodząc w szczegóły, że zakłady są jednak legalne.

I w końcu: nikt jeszcze nie został za gre w bukach czy kasynach online pociagniety do odpowiedzialności. :crazy: Ponieważ tak naprawdę nikt (policja, US) sie tym nie zajmuję.

Pzdr
Jack

mamy2

mamy2

Nowicjusz

• Oczekujący
  • 21 postów
Oni od wszystkiego wprowadzą podatke niedługo. Wkrytce bedzie tak ze bedzie sie płacić podatki od wc:P
http://www.bet.gc.pl

Twoje Centrum Bukmacherskie. Znajdziesz tam opis świetnego bukmachera - BETGUN

Kronos

Kronos

Wieloryb forumowy

• Oczekujący
  • 841 postów
A jak do tego wszystkiego mają się reklamy expekta, których ostatnio pełno szczególnie na meczach polskiej reprezentacji?

abcdefghijklmnop

abcdefghijklmnop

Uzależniony||Uzależniona

• Użytkownik
  • 1909 postów
oni dzialaja legalnie chyba

Kronos

Kronos

Wieloryb forumowy

• Oczekujący
  • 841 postów
A betandwin nie?

szuwarek

szuwarek

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 4740 postów
kolejny artykuł w dzisiejszej Gazecie Wyborczej:

Hazard w sieci: miliardy dolarów i prawna próżnia

W naszym kraju hazard w internecie jest nielegalny, ale mimo to kwitnie. Mogliśmy nawet zobaczyć reklamy hazardowego portalu na meczu Polska - Estonia. Ministerstwo Finansów nabrało wody w usta, działacze sportowi marzą o nowych sponsorach, politycy mówią, że nie wiedzą co zrobić.

Tysiące kibiców i miliony telewidzów oglądających środowy mecz Polska-Estonia w Ostrowcu obejrzały reklamy internetowej firmy hazardowej Expekt.com. Ta sama firma została też strategicznym sponsorem Górnika Zabrze. Reklamuje się na stronach internetowych klubu, zawodnicy mają jej logo na koszulkach. Ogłoszenia internetowych firm bukmacherskich można też znaleźć w gazetach sportowych i oczywiście w sieci. To zupełnie sprzeczne z polskim prawem - hazard w internecie jest u nas nielegalny. Zakazana jest także jakakolwiek jego reklama. - Rzeczywiście, ma pan rację - przyznaje Tomasz Cieślik z firmy Sportfive, która kupiła prawa do reklamy od Polskiego Związku Piłki Nożnej i sprzedała powierzchnię portalowi Expekt.com. Ale według niego polskie ustawodawstwo jest zupełnie niespójne. Zakazuje reklamy hazardu, a jednocześnie polscy widzowie mogą te same reklamy oglądać na stadionach, gdy reprezentacja gra za granicą. - To samo jest z piwem. Przecież np. niemieccy skoczkowie narciarscy podczas mieli podczas Pucharu Świata w Zakopanem reklamy tego trunku na kostiumach. I co w takiej sytuacji robić? Przecież przepisy są zupełnie nieżyciowe - narzeka Cieślik.  

- Nielegalne reklamy na meczu polskiej reprezentacji? Jestem zdziwiony. Coś takiego nie powinno się zdarzyć - mówi poseł Janusz Wójcik (Samoobrona), były trener, a obecnie szef sejmowej komisji sportu.  

Selekcjoner Górnika Zabrze Marek Motyka o tym, że jego piłkarze mają "nielegalne" koszulki dowiedział się z "Gazety". -  

- Finanse naszego klubu są w takim stanie, że potrzebny jest każdy grosz - tłumaczy. Wcześniej sponsorem Górnika chciała być wytwórnia wódek, ale wycofała się - właśnie ze względu na zakaz reklamy. Expektowi zakaz nie przeszkadza, bo polski rząd i tak niewiele może mu zrobić. To samo dotyczy internetowych graczy - im też teoretycznie grozi grzywna. Trudno sobie jednak wyobrazić, żeby fiskus ścigał 100 tys. ludzi, bo na tyle szacuje się ich liczbę.

Chroni nas Unia  

Niedawno inna firma bukmacherska Sportingbet poprzez spore ogłoszenie w "Gazecie Praca" (dodatku do "GW" ) szukała oficjalnego przedstawiciela na Polskę. Do jego obowiązków "rozwijanie strategii biznesu w Polsce, szukanie potencjalnych partnerów, promocję marki poprzez sponsoring i reklamę". To kolejny dowód, że internetowi bukmacherzy świetnie zdają sobie sprawę, iż państwo jest wobec nich bezradne. Firmy są zarejestrowane w krajach UE, które zezwalają na hazard w sieci - np. Wielkiej Brytanii, czy na Malcie. W dodatku twierdzą, że działają na podstawie prawa unijnego. Włoski pośrednik Piergiorgio Gambelli w którego firmie można było przez internet obstawiać zakłady sprzedawane przez brytyjskiego bukmachera, wygrał nawet sprawę w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości.  

Hazard urósł do rangi problemu europejskiego - to część znanego sporu o unijną dyrektywę dotyczącą swobody świadczenia usług  

(słynna dyrektywa "polskiego hydraulika"). Część państw domaga się wyłączenia hazardu (m.in. Polska i Francja) spod działania Dyrektywy, część (m.in. Wielka Brytania) twierdzi, że nie ma do tego podstaw.  

Komisja Europejska zleciła opracowanie raportu na temat hazardu w poszczególnych krajach UE. Ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Ministerstwo obiecywało, ale nic nie zrobiło  

"Gazeta" pierwszy raz opisała proceder internetowego hazardu w styczniu 2004 r. Ministerstwo Finansów zastanawiało się co z tym zrobić. - Byłem zwolennikiem zmiany przepisów, ale urzędnicy resortu przekonali mnie, że to nie jest najlepsze wyjście - tłumaczy wiceminister finansów Jarosław Neneman. Dlaczego? - Boją się m.in. prania brudnych pieniędzy. Przepisy zostały więc te same.

Czy gry w internecie należy zalegalizować? - Jestem przeciwny rozszerzaniu hazardu, ale z tym problemem rzeczywiście nie wiadomo co zrobić - mówi "Gazecie" Wojciech Jasiński (PiS), przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych. - Mogę sobie wyobrazić legalizację, pod warunkiem, że nie przyniesie to więcej szkód, niż istnieje w stanie obecnym - deklaruje.  

Być może sprawa trafi do sejmowej komisji sportu. - Jeżeli wpłynie do nas oficjalne pismo, to zbadamy problem- obiecuje Janusz Wójcik.  

O nielegalnych mecenasach Górnika Zabrze i reprezentacji nic także nie wiedział Michał Listkiewicz, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Będziemy próbowali zainteresować tą kwestią Ministerstwo Sportu- mówi.  

Ongame zaprasza do pokera  

Kto tylko ma ochotę na trochę emocji oraz łącze do internetu może wybierać spośród co najmniej kilku profesjonalnych polskojęzycznych portali (m.in. Expekt.com, Unibet.com, Betandwin.com, Bet-at-home.com i in.), na których można typować wyniki krajowych i zagranicznych wydarzeń sportowych lub pograć w wirtualnym kasynie na realne pieniądze. Czeka poker, black jack, ruletka. Portale przyjmują zakłady w złotówkach, oferują polskojęzyczną obsługę klienta przez infolinię, e-mail, lub czaty internetowe. Mają konta w polskich bankach.  

Firma Sportingbet.com, która szukała przedstawiciela na Polskę jest notowana na londyńskim parkiecie. Ma wartość giełdową 1,1 mld funtów i obsługuje 2,5 mln klientów z 200 krajów (obstawiają milion różnych zakładów dziennie).  

W ostatnich dniach polskojęzyczną wersję swej witryny Europoker.com uruchomiła szwedzka firma hazardowa Ongame, działająca na podstawie licencji kanadyjskiej. Jak dowiedzieliśmy się, trwają negocjacje Szwedów z jedną z dużych polskich agencji public relations, która ma zająć się popularyzacją serwisu Europoker.com w Polsce. - Hazard internetowy jest w Polsce nielegalny. Co wy na to? - zapytaliśmy Ongame. - Uważamy, że nasza licencja w Kanadzie daje nam prawo oferowania naszych usług na całym świecie. Internet to prawdziwie globalne medium - wyjaśnił Niclas Lilja z Ongame. Istnieje jednak kraj, w którym szwedzka firma żadnych zakładów nie przyjmuje, blokując tamtejszym internautom możliwość korzystania ze swych serwisów. Jest to... Szwecja, gdzie e-hazard jest zabroniony.  

Zainteresowanie internetowych firm hazardowych polskim rynkiem nie dziwi. Już teraz mamy około 8 mln internautów i można oczekiwać, że będzie ich szybko przybywać. Potencjał jest duży. Zachęcającym przykładem może być choćby polski rynek e-aukcji - już dzisiaj jeden z największych w Europie.

Art. 109 kodeksu karnego skarbowego

Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie lub grze na automacie o niskich wygranych, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.  

Art. 8. ustawy o grach i zakładach wzajemnych  

1. Zabrania się reklamowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: wideoloterii, gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych, gier na automatach oraz gier na automatach o niskich wygranych - przez co rozumie się zachęcanie do udziału w nich, przekonywanie o ich zaletach, informowanie o miejscach, w których są urządzane i możliwościach uczestnictwa.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie obejmuje reklamy i informacji w ośrodkach gier i punktach przyjmowania zakładów.

i ja już nie wiem - czepiają się kasyn powiązanych z expektem itp (faktycznie - hazard) czy samej bukmacherki - czego nie ganią przytoczone artykuły prawne

Kronos

Kronos

Wieloryb forumowy

• Oczekujący
  • 841 postów
A zakłady wzajemne to nie bukmacherka? :]

stoprocent_

stoprocent_

Zaawansowany

• Oczekujący
  • 564 postów
  • Zainteresowania:webdesign

A zakłady wzajemne to nie bukmacherka? :]

to to samo co bukmacherka, kasyna i roznego rodzaju inne gry.

a co do expekt, oni firme maja zarejestrowana na malcie chyba, a tam takie zaklady sa legalne, i pdoatku 0.1 sie nie odprowadza.
dlatego wiekszosc firm ma serwery i firmy w takich oto panstwach.

szuwarek

szuwarek

Uzależniony||Uzależniona

• Przyjaciel Forum
  • 4740 postów
Wydaje mi się że sytuacja jest podobna do samego get-paid (pomijając kwestię niezarejestrowania większości firm) - nieważne gdzie jest zlokalizowana firma - wygrywając (wypłacając) pieniądze musisz rozliczyć się z fiskusem. To tak na chłopski rozum, ale wiadomo że prawo nie działa zgodnie z rozsądkiem, więc być tak nie musi
I jeszcze - czym różnią się zakłady sportowe w internecie, od tych w realu? Tymczasem jedne nielegalne, drugie - jak najbardziej

pawi

pawi

Wieloryb forumowy

• Użytkownik
  • 911 postów
No wlasnie tym, ze od tych naziemnych fiskus dostaje kase, a od tych internetowych - nie ;) i sie czepiaja :P
[b][url=http://eurokiddies.pl]eurokiddies.pl - BELGIJSKA REWELACJA! Dostałem już 75.75 EURO!!!
[url=http://www.linkownia.biz]www.linkownia.biz - Płocki Katalog Dobrych Stron - Linki Bezpośrednie

rene

rene

Znawca

• Zbanowany
  • 457 postów
  • Zainteresowania:brak

Wydaje mi się że sytuacja jest podobna do samego get-paid

Jest podobna tylko do zagranicznych programów getpaid
Przedstawia się to następująco
Zagraniczni bukacherzy nie nie potrzebują zezwolenia ministra finansów, aby prowadzić swoje zakłady, bo nie działają w Polsce.
To samo dotyczy programów getpaid
Z tą różnicą, że w przypadku tych ostatnich zezwolenie na ogół nie jest potrzebne (choć nie wiem, czy w każdym przypadku, bo różnorodność jest ogromna)

nieważne gdzie jest zlokalizowana firma  

to jest akurat bardzo ważne, bo jesli firma jest polska, to podlega polskiemu prawu.
I temu prawu podlegają polskie STS, Toto-Mix, Profesjonał, Betako i kilka innych.
Polskie programy getpaid też podlegają polskiemu prawu
Ale większość z nich (lub wszystkie) nie są nigdzie zarejestrowane, więc działają nielegalnie.
Co nie znaczy bezkarnie.

Wracając do bukmacherów
Problem zaczyna się gdy wygramy
U polskich bukmacherów jest potrącany podatek automatycznie i wynosi on 10% od wygranej
A jak to wygląda w Internecie?
Są to dochody uzyskane ze źródeł zagranicznych
Dotyczy to buków i wszystkich innych programów
Dochody te nie są one objęte ani zwolnieniem podatkowym, ani zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10 proc. wygranej w przypadku buków.
Dochód z tytułu tego rodzaju źródeł podlega więc opodatkowaniu na zasadach ogólnych, czyli według progresywnej skali podatkowej.
Oznacza to, że zarabiający przez internet mają obowiązki wpłacania zaliczek i składania deklaracji podatkowych.

Czyli
Granie a także zarabianie jest legalne, bo nie moze być inaczej
Problem zaczyna się, gdy w grę wchodzi opdatkowanie
Fiskus jest nieubłagany i trzeba płacic od wszystkich zarobkow zagranicznych. W tym getpaidu i buków.

Grucha

Grucha

Stażysta

• Oczekujący
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Siedzenie pred kompem i czasami granie w nogę !
legalne czy nie..... tak i tak te tysiące ludzi nie zrezygnuje z tego zarobku, chociaż ja tam dużo nie zarabiam już 80zł przegrałem w internecie, a w realu około 500zł, a wygrałem może z 150zł ;]

pirex

pirex

Dyskutant

• Oczekujący
  • 274 postów

Oznacza to, że zarabiający przez internet mają obowiązki wpłacania zaliczek

Bzdura.... dochody te (z bukmacherki) można ująć jako inne dochody i wykazać to w takiej właśnie pozycji w deklaracji rocznej.... tylko że jeśli im to pokażesz i nawet zapłacisz podatek to i tak Ci dowalą sprawę karną bo jest to nielegalne i mogą się połaszczyć na cała kwotę jako, że została ona uzyskana niezgodnie z prawem.... pokażesz im palec to Ci rękę urwą.

Bot Name

Bot Name
  • Advert

klikacz

klikacz

Stażysta

• Oczekujący
  • 54 postów
Teraz nawet chcą kochane buki usunąć...
:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych